YUSUF ZENGİN

TAV Güvenlik personeli, Ankara Esenboğa Havalimanı'ndan seyahat eden yolcunun akıllı saatinin  dikkatsizlik sonucu düşürerek kırılmasına neden oldu.

Ankara Esenboğa Havalimanı'ndan seyahat eden bir yolcu, akıllı saatinin ekranının kırılması nedeniyle büyük mağduriyet yaşadı. TAV Güvenlik personeli, x-ray cihazından geçirmek için yolcudan teslim aldığı akıllı saati eşyaların konulduğu kaba yerleştirmeye çalışırken yere düşürdü. Ancak TAV Güvenlik personeli, hatasını ise kabul etmedi.

Büyük mağduriyet yaşayan yolcu ise yaşadıklarını sikayetvar.com'a ileterek, TAV Güvenlik yöneticilerinden yardım istedi.

İşte o şikayet yazısı:

02.05.2019 tarihinde TK7257 uçuş kodlu 22:30 Ankara-İstanbul uçuşum dolayısı ile Ankara Esenboğa Havalimanı'nda bulunuyordum. Yapılıyor olan 2. kontrol noktasından 21:40-21:45 arasında geçerken güvenlik görevlisi bir kadın çalışanın saatimi alıp dedektörden geçmesini sağlamak amaçlı saatimi benden aldı. Daha sonrasında şahsıma ait olan saatin şahsi eşyalarımın bulunduğu dedektör aktarma kutusunun içinde bulunmadığını fark ettim. Sonrasında yapılan arama sonucunda sahip olduğum akıllı saatimin konveyör bantın altına düştüğü ve ekranının kırıldığını tespit ettim.

Bu durumu fark ettikten sonra ne yapacağımı bilmediğim için kısa bir süreliğine o bölgeden uzaklaştım. Daha sonradan ne yapmam gerektiğini öğrenip bölgeye geri dönüş yaptım ve ilgili arkadaşlardan bu anlamda ciddi bir maddi hasar meydana geldiği ve gerekli sorumlulukların alınması gerektiği ile ilgili bilgi paylaştım. Bölge ile sorumlu güvenlik görevlisi sarışın bir bayanın da durum ile ilgili bilgisi bulunmaktadır.

Saatin üreticisi ile görüştüğümde saatin tamirinin ciddi bir ücret talebinde bulunabileceklerini tamir edilemez durumda ise yeni ürün verilebileceğini bildirdiler. Ancak bunların fiziksel hasardan kaynaklanması dolayısıyla bir maddi hükümlülüğünün olduğu katidir. Bu tamirin oluşması sırasında yapılacak her türlü maddi hükümlülüğün TAV personeline ait olduğu veya ilgili sigorta şirketleri tarafından karşılanması gerektiği aşikardır.

Gerekli görüntü kayıtlarının incelenerek tespitlerin acil şekilde yapılması, en ivedi şekilde tarafıma yapılan inceleme raporlarının gönderilmesini rica ediyorum. Yapılacak bu inceleme sonucu tamir işlemlerini başlatıp çıkartılacak faturanın tamamının tarafınızdan ödenmesi gerekmektedir.

Gerekli aksiyonların alınması ve hızlı bir şekilde çözüme kavuşturulması konusunda hassasiyetinizi rica ediyorum.