YUSUF ZENGİN

Ramazan Bayramı'nda yolcuların konforunu üst düzeye çıkarmak için hazırlıklarını tamamlayan İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı işletmecisi İSG, bayram döneminde 1 milyonun üzerinde misafir ağırlamayi bekliyor.

İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı (İSG) Terminal Operasyon Direktörü Göksu Güney, yolcu konforu için her türlü tedbiri aldıklarıni ifade ederek, yolcuların da bayram donemindeki yoğunluğu dikkate alarak Havalimanı'na erken gelmeleri uyarısında bulundu.

"BAYRAM İÇİN HAZIRIZ"

Goksu Güney, 9 günlük Ramazan Bayramı tatiline de hazır olduklarını belirterek, "9 günlük tatilin olması bizim için bir avantaj. Çünkü seyahatler 9 güne yayılmış oluyor. Bununla birlikte yarından itibaren arefe gününe kadar Sabiha Gökçen Havalimanında ciddi bir yoğunluk bekliyoruz. Yine aynı şekilde önümüzdeki hafta itibariyle dönüşü de yoğunluk bekliyoruz. Bizler burada hem kurumlar hem de şirketler bazında tüm önemlerimizi aldık. Mesailerimiz ona göre ayarladık. Personel sayılarımıza gerekli takviyeleri yaptık. Bayram için hazırız" diye konuştu.

1 MİLYONUN ÜZERİNDE YOLCU BEKLİYORUZ

Ramazan Bayramı tatili boyunca 1 milyonda fazla yolcu beklediklerini ifade eden Güney, "9 günlük Ramazan Bayramı tatili boyunca mevcut trafiğimize ilaveler ile birlikte yaklaşık 1 milyonun üstünde yolcunun geçiş yapmasını planlıyoruz. İstanbul Sabiha Gökçen artık şehrin havalimanı. Şehir derken sadece İstanbulu değil, çevremizdeki şehirleri de kapsıyoruz. Sabiha Gökçen Havalimanı özellikle 2019 yılı itibariyle dış hatlarda ciddi bir ivme kazanmaya başladı. Şu an bizim bayram trafiğimiz hemen hemen yarı yarıya gelmek üzere. Yarı yarıya iç hatlar dış hatlar yolcusu bekliyoruz" ifadelerini kullandı.

ELEKTRONİK PASAPORTUNUZU KULLANIN

Yolcuların havalimanına erken gelmeleri uyarsında bulunan Göksu Güney şöyle devam etti:

En az 3 saat önce burada olmaları gerekiyor. Mümkün olduğunca havayolu şirketlerinin online sistemlerini kullansınlar ki burada bekledikleri süre azalsın. Özellikle çipli pasaportu bulunan 18 yaş üzere yolcularımızın elektronik pasaportu kullanmaları için davet ediyoruz. Şuan için elektronik pasaportta test aşamasındayız ama bayram dönemi boyunca yoğun olarak kullanmayı planlıyoruz. Eğer online check-in yaptıysanız ya da buraya 3 saat önceden geldiyseniz kiosklarda işlem yapıp Self-Bag dediğimiz kendi kendinize bagajını teslim ettiğiniz kiosklar ile check-ik işlemini hiçbir personel olmaksınız bitirip uçağınıza geçmek için kontrol noktalarına geçebilirsiniz. Bu aslında yolcularımızın elinde. Aslına hiç kimseyi beklemenize gerek yok. Kendi işlemlerinizi kendiniz yapabilirsiniz.