YUSUF ZENGİN

İstanbul Havalimanı işletmecisi İSG, yolcuları bayram yoğunluğu konusunda uyardı. Yolculardan havalimanına en az 2 saat önce gelmeleri istendi.

Ramazan Bayramı'nda yolcuların konforunu üst düzeye çıkarmak için hazırlıklarını tamamlayan İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı işletmecisi İSG, sosyal medya hesabından yolculardan yoğunluk nedeniyle Havalimanı'na erken gelmeleri konusunda uyardı.

1 MİLYONUN ÜZERİNDE YOLCU BEKLENİYOR

Ramazan Bayramı tatili boyunca 1 milyonda fazla yolcu beklediklerini ifade eden İSG Terminal Operasyon Direktörü Göksu Güney, şunları söyledi:

9 günlük Ramazan Bayramı tatili boyunca mevcut trafiğimize ilaveler ile birlikte yaklaşık 1 milyonun üstünde yolcunun geçiş yapmasını planlıyoruz. İstanbul Sabiha Gökçen artık şehrin havalimanı. Şehir derken sadece İstanbulu değil, çevremizdeki şehirleri de kapsıyoruz. Sabiha Gökçen Havalimanı özellikle 2019 yılı itibariyle dış hatlarda ciddi bir ivme kazanmaya başladı. Şu an bizim bayram trafiğimiz hemen hemen yarı yarıya gelmek üzere. Yarı yarıya iç hatlar dış hatlar yolcusu bekliyoruz.

ELEKTRONİK PASAPORTUNUZU KULLANIN

Yolcuların havalimanına erken gelmeleri uyarsında bulunan Göksu Güney şöyle devam etti:

En az 3 saat önce burada olmaları gerekiyor. Mümkün olduğunca havayolu şirketlerinin online sistemlerini kullansınlar ki burada bekledikleri süre azalsın. Özellikle çipli pasaportu bulunan 18 yaş üzere yolcularımızın elektronik pasaportu kullanmaları için davet ediyoruz. Şuan için elektronik pasaportta test aşamasındayız ama bayram dönemi boyunca yoğun olarak kullanmayı planlıyoruz. Eğer online check-in yaptıysanız ya da buraya 3 saat önceden geldiyseniz kiosklarda işlem yapıp Self-Bag dediğimiz kendi kendinize bagajını teslim ettiğiniz kiosklar ile check-ik işlemini hiçbir personel olmaksınız bitirip uçağınıza geçmek için kontrol noktalarına geçebilirsiniz. Bu aslında yolcularımızın elinde. Aslına hiç kimseyi beklemenize gerek yok. Kendi işlemlerinizi kendiniz yapabilirsiniz.