YUSUF ZENGİN

BAYKAR Savunma Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar, PKK tarafından şehit edilen Eren Bülbül'ün adının eğitimde kullanılan insansız hava aracı SIHA'ya verildiğini açıkladı.

Türk Hava Yolları'nın (THY) filosuna dahil ettiği Boeing 787-9 Dreamliner uçağı için açtığı 'Adı ne olsun?' anketine, Twitter kullanıcıları verilen şıklardan ayrı olarak #AdıErenOlsun etiketiyle 50.000'in üzerinde twit atarak THY'ye çağrıda bulunmuştu.

Kampanyaya bir çok ünlü isim destek verirken en büyük destek ise BAYKAR Savunma Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar'dan geldi. Bayraktar, #AdıErenOlsun etiketi altında yaptığı paylaşımda, eğitimde kullanılan SİHA'lardan birine Eren'in adını verdiklerini duyurdu.

YÜKSEK DAĞLARIN KARTALI EREN

BAYKAR resmi hesabından yayınlanan, "Eğitimde kullandığımız Bayraktar TB2 SİHA'lardan birine şehidimiz Eren'in adını veriyoruz. Aziz şehidimizin hatırası semalarımızda yaşayacak. #iyikivarsınEren #AdıErenOlsun" mesajını paylaşan Selçuk Bayraktar, "PKK tarafından kalleşçe Şehit edilen yüksek dağların Kartalı Eren.. Aziz İsmini SİHA'mız Semalarımızda uçuracak artık.. Ruhun şad olsun. Semalarımızda Hür ve Özgür... #AdıErenOlsun" ifadelerini kullandı.