YUSUF ZENGİN

Erkek arkadaşıyla otelde buluşan I Fly Havayolları kabin memuru (hostes) Albina Mukhametzyanova, küvette boğularak öldürülmüş halde bulundu.

Genç Rus hostes, uçaktan inip havalimanı yakınındaki otele gitti.
Sevgilisiyle buluştu. 23 yaşındaki hostes kadın ve sevgilisi, bir oda kiraladı. Çift odaya yerleştikten birkaç saat sonra erkek resepsiyona gitti.

KÜVETTE BOĞULDU

Odayı bir gün daha kiralamak istedi. Ardından bir taksi çağırdı. Otelden çıkıp kayıplara karıştı. Saatler sonra kat görevlileri odaya girdi. Banyodaki küvetin içerisinde gördükleri dehşet vericiydi. Görevliler, küvette kadının cesedi ile karşılaştı. Küvet su ile doluydu. Ve kadın boğularak öldürülmüştü.

HOSTES OLMAK İÇİN MOSKOVA'YA YERLEŞTİ

23 yaşındaki Albina Mukhametzyanova, yıllardır hostes olma hayali kuruyordu. Bundan üç ay önce hostes olmak için Rusya'nın başkenti Moskova'ya taşındı. Daha önce Tatar şehri Naberezhnye Chelny'de (Yarçallı) yaşıyordu. I FLY isimli havayolunda çalışmaya başladı. Çin ve Vietnam’a, bazı Rusya şehirlerine gerçekleştirilen uçuşlarda hosteslik yapıyordu.

Genç hostes, Moskova Vnukovo Havalimanı’na yakın bir otelde sık sık kalıyordu. Resepsiyon görevlileri gizli sevgilinin kim olduğuna dair bilgiler verdi. Buna göre, bazı günlerde 25 yaşında Nikita E. ile birlikte oda kiralıyorlardı. Albina ve Nikita’nın cep telefonu üzerindeki bir uygulamadan tanıştıkları tahmin ediliyor.

Albina’nın ailesi ve arkadaşlarının Nikita’dan haberi yok. Ölümünden bir süre önce 26 yaşındaki kız kardeşi Landysh ile ettiği sohbette, erkek arkadaşının olmadığını ve böyle şeyleri düşünmek için çok genç olduğu söylemiş.

Kız kardeşi olaya dair "Sosyal medyada çok fazla takipçisi vardı. Ama biriyle ciddi anlamda iletişim kurduğunu görmedim. Böyle bir şey olsa bana anlatırdı. Birbirimizin en yakınıyız" ifadelerini kullandı.