YUSUF ZENGİN

Hava-İş Sendikası, Türk Hava Yolları (THY) ile imzalanan 26. Dönem Toplu İş Sözleşmesi (TİS) töreninde dile getirilen iki konuda yapılan girişimler hakkında üyelerine müjdeli haber verdi.

THY ile imzalanan TİS sonrasında kabin ekiplerinin sinyoritesinden (tecrübe, mesleki kıdem) kaynaklanan sıkıntıların giderilmesi ve Load Master olarak görev yapan personelin hak kaybının önüne geçmek için adım atan Hava-İş Sendikası protokol imzalandığını duyurdu.

İşte Hava-İş tarafından yapılan o açıklama:

"Yeni Protokoller ve Yeni Kazanımlar

Değerli üyelerimiz,

26. Dönem Toplu İş Sözleşmesi imza töreninde Genel Başkanımız Ali Kemal Tatlıbal’ın dile getirdiği iki konu girişimlerimiz sonucu üyelerimizin menfaati doğrultusunda yeniden düzenlenmiştir.

Toplu İş Sözleşmesi’nin imzalanmasından sonra taraflarca oluşturulan komisyonlardan bazıları, çalışmalarını tamamlamışlardır ve bu bağlamda; kabin ekiplerinin sinyoritesinden kaynaklanan sıkıntıları giderecek ve daha adil bir düzene kavuşturacak protokol ile Load Master olarak görev yapan üyelerimizin Şubat ayından itibaren yaşamış oldukları ücret kayıplarının giderilmesine ilişkin bir diğer protokol taraflarca imzalanmıştır.

Üyelerimizin menfaatleri doğrultusunda söz verdiğimiz diğer hususlarda görüşmelerimiz devam etmekte olup, gelişmelerle ilgili sizlere bilgilendirme sağlayacağımızı hatırlatmak isteriz.

Yapılan iyileştirmelerin üyelerimize hayırlı olmasını diler, çalışmalarınızda başarılar dileriz.

Saygılarımızla"