YUSUF ZENGİN

Türk Hava Yolları (THY) Spor Klübü Satranç Takımı, Türkiye İş Bankası Satranç Süper Ligi'ndeki müsabakada rakiplerini yendi.

Türkiye İş Bankası Satranç Süper Ligi’nde devler sahneye çıktı. Dünyanın ve Türkiye’nin en güçlü satranç sporcularının, 2019 Türkiye İş Bankası Satranç Süper Ligi’nde şampiyonluk mücadelesi Konya’da devam ediyor. 14 ülkeden 100’ü unvanlı, 14 takım ve 167 sporcunun mücadele ettiği Satranç Süper Lig’inde hamleler Selçuklu Kongre Merkezi’nde yapılıyor.

THY RAKİP TANIMIYOR!

THY Satranç Takımı, ilk maçında Deniz Su Aquamatch Gençlik ve Spor Klübü'nü, ikinci maçında ise Bursa Büyükşehir Belediye Spor Klübü'nü mağlup etti.

BÜYÜK USTALAR SAHNEDE

GM (Grand Master) Evgeny Tomashevsky, GM Ernesto Inarkiev, GM Vassily Ivanchuk, GM Ivan Saric, İranlı genç yetenek Alireza Firouzja gibi dünyaca ünlü sporcular ve GM Mustafa Yılmaz, GM Burak Fırat, GM Emre Can, GM Barış Esen, GM Vahap Şanal gibi büyük ustaların hamle yaptığı Süper Lig, 28 Temmuz Pazar gününe kadar sürecek. İki hafta boyunca dünyadaki tüm satranç severlerin yakından takip edeceği dev turnuva, uzman yorumcu IM Can Arduman’ın sunuculuğunda, analizler, ödüllü sorular ve konukların katılımıyla canlı olarak yayınlanıyor.

KATILAN TAKIMLAR

Başhakemliğini IA Akif Tayfun Haznedaroğlu, gözlemciliğini ise IA Aykut İlker Mete’nin yaptığı Süper Lig’de; Beşiktaş Jimnastik Kulübü(BJK), Türk Hava Yolları (THY) Spor Kulübü, Hatay Büyükşehir Belediyesi Gençlik Spor Kulübü, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Derneği, Deniz Su Aquamatch Satranç Gençlik ve Spor Kulübü Derneği, Karaman Belediye Spor Kulübü, Taş Duvar Spor Kulübü Derneği, Tarsus Zeka Satranç Kulübü, Rota Koleji Spor Kulübü Derneği, Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü, Darüşşafaka Spor Kulübü, Tatvan Satranç Eğitimi Spor Kulübü, Sertel Gençlik ve Spor Kulübü Derneği, Ordu Büyükşehir Belediye Spor Kulübü Derneği mücadele ediyor