YUSUF ZENGİN

Devlet Hava Meydanları İşletmesi'nin (DHMİ) gösterdiği yüksek performans sayesinde yaz yoğunluğuna rağmen uçak trafiğinde gecikme yaşanmadı.

DHMİ Genel Müdürü Hüseyin Keskin, sosyal medya hesabından Eurocontrol'ün verilerini paylaşarak elde edilen büyük başarıya dikkat çekti.

İşte o paylaşım:

Göreve başlamamdan kısa bir süre sonra kuruluşumuzun önemli bir başarısına işaret eden bir haberi, bayram şekeri tadında sizinle paylaşmaktan mutluyum.

Eurocontrol verilerine göre; temmuzda EUROCONTROL çerçevesinde aralarında DHMİ’nin de bulunduğu Hava Seyrüsefer Hizmet Sağlayıcıları (ANSP) tarafından 1,09 milyon uçuş gerçekleştirildi.

Veriler, DHMİ’nin Avrupa’daki en yoğun hava seyrüsefer hizmet sağlayıcılarından biri olduğunu gösteriyor. Bu yüksek yoğunluğa rağmen, diğer tüm ülkelerde önemli gecikmeler meydana gelirken DHMİ’nin hizmet verdiği trafiklerde hiçbir gecikme yaşanmadı.

Bu da Avrupa’nın en önemli hava seyrüsefer hizmet sağlayıcılarından biri olan kuruluşumuzun ne kadar verimli çalıştığını gösteriyor. Emeği geçen kıymetli mesai arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.