YUSUF ZENGİN

İstanbul Havalimanı işletmecisi İGA'nın yolculara özel taşıma hizmeti sunan mini golf aracı (Buggy), Terminalde uçağa binmeyi bekleyen yolcuya çarptı. İGA araç sürücüsünün saygısız davranışı ise tepki gördü.

İGA'nın Terminal içinde hız yapan yolcu taşıma aracı, İç Hatlar'da bir yolcuya çarptı. Araç sürücüsünün, yardım etmek yerine "Sizin suçunuz. Siz yoldan karşı karşıya geçerken de sağınıza solunuza bakmaz mısınız?" şeklinde yolcuyu azarlaması da büyük tepki çekti.

Yaralanan yolcu ise yaşadığı mağduriyeti sikayetvar.com'a iletti.

İşte o şikayet yazısı:

İGA İstanbul Havalimanı G5b Kapısının Orada Başıma Gelen Kaza!

07.08.2019 tarihinde saat 08.30 kalkışlı Atlasglobal firmasının Zonguldak uçağına binmek üzere g5b kapısının orada beklerken kapıya yakın olan uçuşların gösterildiği ekrana bakıyordum arkama dönmek için hareket ettiğimde havaalanı içinde yolcuları transfer eden aracı kullanan araç bana çarptı. Aracın bana çarpmasının nedeni çok hızlı gitmesi ve benim çok yakınımdan geçiyor olmasıydı. Yerde dakikalarca acıdan kıvranıp acı çekmeme rağmen aracı kullanan M**** O. isimli çalışanınız özür bile demedi bana " sizin suçunuz, siz yoldan karşı karşıya geçerken de sağınıza solunuza bakmaz mısınız " dedi. Suç kendisinde olmasına rağmen benden özür bile dilemedi ve kaba davrandı. Benimle sinirli şekilde konuştu sanki ben onun işini engelleyen ve bir an önce ortadan kaybolup gitmemi istiyor gibi benimle geçiştiren cümleler kurdu.

Sorumsuzca davranışının karşısında siz hızlı gittiğiniz için yere kapaklandım kalkamadım her yerim acıyor dediğimde ilk yardım mı çağırayım dedi ben kendim ilk yardımcı olduğumu söylediğimde ve ben yerdeyken beni suçladınız bunu sormadınız dediğimde hiç tepki vermedi ve arkasını dönüp gitti.

Bunun üzerine Türk Hava Yolları harekat şefiyle görüştüm M**** O. bey o sırada yanımızdan araçla geçiyordu. Dönerken yanımıza uğra dedi harekat şefi kendisi geldiğinde zorla özür dilettiler benden. Kendisinin bir hata yaptığında özür dilemeyi veya bir insanın canının yandığını gördüğünde yardım etmesi gerektiğini öğrendiğini düşünmüyorum. Böyle sorumsuz, kaba, eğitimsiz bir kişinin firmanızca çalıştırılmasını çok yanlış buluyorum.

Ben acile gitmek durumunda kaldım şu an dizimin şişliği yüzünden merdiven çıkamaz durumdayım ve belimin sol yanı morardığı için o tarafımın üzerine yatamıyorum. O hızla giden aracın altın bacağım kalabilir ve kırılabilirdi. Benim yerime orada çocuk olabilirdi. Kamera kayıtlarından her şeyi görebilirsiniz. Konuyla ilgili acilen gereğinin yapılmasını istiyorum.