YUSUF ZENGİN

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürü Hüseyin Keskin, İstanbul Havalimanı’nda inşaası süren üçüncü pist çalışmalarını yerinde inceledi. Gelişmeler hakkında sosyal medya hesabı üzerinden paylaşımda bulunan Hüseyin Keskin, pistin tamamlanması ile saatlik kapasitenin 80 uçaktan 120’ye çıkacağına dikkat çekti.

İstanbul Havalimanı yapımında başta çevre sakinleri ve çevreci örgütler ile siyasiler olmak üzere gösterilen tepkilere rağmen İstanbul Havalimanı’nda inşaası süren üçüncü pist çalışmalarında ağaç katliamına yeniden başlandı.

İstanbul Havalimanı'nın yapımı sırasında işletmeci firma İGA tarafından kesilen 1 milyona yakın ağacın ardından şimdi de Havalimanı-Arnavutköy arasındaki yol yapım çalışmaları nedeniyle yeniden ağaç katliamı başladı.


İstanbul Havalimanı yapımında başta çevre sakinleri ve çevreci örgütler ile siyasiler olmak üzere gösterilen tepkilere rağmen ağaç katliamına yeniden başlandı. Bu kez hedefte ise İstanbul Havalimanı ile Arnavutköy arasında yapılması planlanan yol için bölgededeki ağaçlar var.