ERGÜN ZAR

İlk sefer nedeniyle düzenlenen kokteyle çok sayıda davetli geldi.
Türkiye temsilciliğini Fly Servis'in yaptığı ve İran'ın en büyük özel havayolu şirketi olan Mahan Air uluslararası 14. hattını İstanbul'a açtı. Haftanın 5 günü Tahran-İstanbul seferleri gerçekleştirecek olan Mahan Air, İstanbul'a 156 yolcu kapasiteli (Bussines ve Ekonomi Class) A320 tipi uçaklarla gelecek.
Tahran'dan aktarmalı seferlerle İstanbul'u Uzakdoğu, Ortadoğu ve Hindistan'a da bağlayacak olan havayolu şirketi 1999 Marmara depreminde İran'dan tıbbi malzeme taşımıştı İstanbul'a.
15 Mart'ta gerçekleştirilen ilk uçuş için Atatürk Havalimanı'nda düzenlenen kokteyle İran'dan aralarında şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Hamid Arabnejad, Türkiye Müdürü Danesh Hoseyni, İran'ın İstanbul Başkonosolosu ile çok sayıda İran'lı yetkili katıldı.
Kokteylde şirketle ilgili bilgilere veren Mahan Air'in Pazarlama ve Hat Geliştirme Müdürü Danesh Hoseyni, 2000 yılından bu yana İstanbul'a tarifeli seferler yaptıklarını, gelen yoğun talep üzerine tarifeli seferlere başladıklarını ifade etti.
Mahan Air'in Türkiye temsilciğini üstlenen ve 60'ın üzerinde uluslararası havayolu şirketinin de Türkiye Temsilciliği üstlenen Fly Servis Yönetimi Kurulu Başkanı ve CEO'su Gökhan Sarıgöl, Mahan Air'in Pazartesi ve Salı hariç haftanın 5 günü İstanbul-Tahran tarifeli seferlerini gerçekleştireceğini, seferlerin Tahran'dan (yerel saatle) 17.40'da, İstanbul'dan ise 22.30'da (yerel saatle) yapılacağını kokteylde yaptığı konuşmada aktardı.