Acıbadem Sağlık Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Aydınlar etkinlikte yaptığı konuşmasında; hasta hizmetlerinin Acıbadem Sağlık Grubu’nun büyümesinde son derece önemli bir görev üstlendiklerine dikkat çekti. Acıbadem’de hasta hizmetleri çalışanlarının her yıl 5 milyon hastayla ilgilendiğini belirten Mehmet Ali Aydınlar, hasta hizmetlerinin 2 bin 400 çalışanı ile büyük bir grup olduğunu ve her yıl yaklaşık 500 kişinin bu aileye katıldığını belirtti. Hasta hizmetlerinin eğitimine çok önem verdiklerini de belirterek, “Hasta hizmetleri olarak mesleğinizi daha iyi yapabilmeniz için sizlere yılda 136 bin saat eğitim veriyoruz, bu çok önemli bir rakam” diye konuştu.
Acıbadem Sağlık Grubu Genel Müdürü Tahsin Güney de etkinlikte yaptığı konuşmada Acıbadem Sağlık Grubu’nun hızla büyüyen bir grup olduğunu belirterek, “Bugün 4 ülkede 22 hastanesi, 15 tıp merkezi var. Ayrıca 19 ülkede 30 healthpoint ofisi mevcut. Milyonlarca insana hizmet ediyoruz. Acıbadem Sağlık Grubu’nun bu noktaya gelmesinde hasta hizmetlerinin katkıları, alın teri ve emeklerinin büyük bir payı var. Bunun Acıbadem için büyük bir ayrıcalık olduğunu düşünüyorum” diye konuştu.
Acıbadem Sağlık Grubu İcra Kurulu Üyesi Birol Sümer de yaptığı konuşmasında, ister 3 ay önce göreve başlamış olsun, isterse 28 yıl gibi uzun yıllar hizmet versin, Acıbadem’de çalışanların önemli bir ortak noktaları olduğunu belirterek, “Bu ortak nokta da, güler yüzlü ve kaliteli hizmet aşkı, tutkusu ile heyecanıdır. En büyük başarı da burada yatıyor bana göre.” dedi.

Ünlü isimler de konuk oldu
Elif Dağdeviren’in sunuculuğunu yaptığı “Hasta Hizmetleri Haftası” kutlamasının özel konukları vardı.
Organizasyonun özel konukları arasında yer alan oyuncu Serhat Kılıç, bir saat boyunca kaldığı sahnede davetlilerle keyifli ve eğlenceli bir sohbet gerçekleştirdi.
Hasta ve doktor arasındaki ilişki kadar, hasta ve sağlık personeli arasındaki iletişimin de önemine ve kalitesine dikkat çeken Serhat Kılıç, iletişimin iyileşmeyi başlatacak olan en değerli süreç olduğuna inandığını ifade etti.
Mizah dolu, lezzetli sohbetiyle davetlilere unutulmaz bir gün yaşatan Serhat Kılıç, “Önce bir arada yaşamayı sonra tanımadığımız insanlar için bile bir şeyler yapabilmeyi öğrenmeliyiz ki küçücük de olsa bir değer yaratabilmiş olalım ” dedi.
Yalan Dünya dizisinin unutulmaz karakteri “Hakkı”yı canlandıran Okan Çabalar’ın standup gösterisi izleyenlere kahkaha dolu anlar yaşatırken son dönemin en başarılı ve iddialı kadın pop şarkıcılarından Ece Seçkin’in hareketli şarkıları herkesi coşturdu.

Seyircileri coşturdular
Film yapımcısı Elif Dağdeviren’in sunuculuğunu yaptığı etkinlikte, yönetim danışmanlığı yapan Güven Güner iş hayatında bilginin nasıl oluştuğu, transfer süreci, ölçülmesi ve yönetim perspektifinin nasıl değiştiği konularında bir konuşma yaptı.
Hasta Hizmetleri ekibinden oluşan bir grubun dünyada büyük yankı uyandıran Grease filmindeki dans sahnesini canlandırdıkları kutlamada, Okan Çabalar stand up gösterisiyle  izleyenlere kahkaha dolu dakikalar yaşatırken oyuncu Serhat Kılıç, duyarlı sohbetiyle derin bir iz bıraktı.
Milyonların gönlünde taht kuran Ece Seçkin, dillerden düşmeyen şarkılarıyla seyircileri coşturdu. Sahneye plaketini ve çiçeğini almaya çıkan güzel sanatçı yoğun bir ilgi ve alkışla karşılanınca katılımcıların arasına karışarak en sevilen şarkılarıyla coşturdu.
Acıbadem Sağlık Grubu Hasta Hizmetleri etkinliği, çalışanların katıldıkları geleneksel bilgi yarışması finali ve “Sahne Bizim” isimli Kısa Film Yarışması kazananlarının açıklanmasıyla son buldu.