Hava-İş Sendikası bazı sendikaların çalışanları e-devlet üzerinden kendi üyesi gibi gösterdiğine dikkat çekerek, çalışanları uyardı.

hava-is

Hava İş’ten yapılan açıklama şöyle:

Değerli Üyelerimiz;

Sendika tarihinde siyasi ve işveren baskıları ile örgütlenmeyi; örgütlü sendika sanan, gücünü çalışandan değil siyasi güçlerden alan,  hepimizin bildiği yandaş sendika tarafından oynanan oyunun son sahnesi, alınan jet hızı kararın yanında bakanlığı da nasıl kullandıklarını sizlere tekrar göstermiştir.

Amaçlarının ne olduğunu hepimizin bildiği bu sendikal yapı, bakanlık aracılığı ile, sizlerin haberi olmadan, yetki alma telaşına düşerek, kendi sendikalarına üye göstererek suç işlemektedir. Üyelerimizin bu oyunu görerek istifa etmelerini memnuniyetle görüyor, üyelerimizin havacılık yaptığını, otomobil/buzdolabı üretmediğini hala anlamayan bu işveren sendikaya mesajların değerini ileri ki günlerde göreceğiz.

Sayın Üyelerimiz;

Hukuksal sürecin devam ettiği, siyasi baskının mutlaka kırılacağına inancımız tamdır. Sizlerin bilgisi olmadan e-devlet üzerinden farklı bir sendikaya üye gösterilen tüm üyelerimizin bilgisine ihtiyaç duymakla beraber, en kısa sürede e-devlet üzerinden istifa etmeniz o sendikaya verilecek en büyük derstir. Herkes havacılığın tek sendikasının HAVA-İŞ olduğunu en kısa sürede öğrenecektir.

 

Saygılarımızla…

HAVA-İŞ SENDİKASI YÖNETİM KURULU