YUSUF ZENGİN

Freebird Hava Yolları, kabin memuru (hostes) alımı için Kapadokya Üniversitesi öğrencilerine sınav ve mülakat düzenledi.

Yılda yaklaşık 1 milyon yolcuyu filosundaki uçaklarla 26 ülkede 170 noktaya taşıyan uluslararası bir charter havayolu şirketi Freebird Hava Yolları, eğitimde iş birliği anlaşması yaptığı Kapadokya Üniversitesi Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri programı öğrencilerinin kabin memuru olarak istihdamı için Kapadokya Üniversitesi'nin Mustafapaşa ve İstanbul yerleşkelerinde yazılı sınav ve sözlü mülakat düzenledi.

İSTİHDAM GARANTİSİ VERİLİYOR

Kapadokya Üniversitesinin, Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri programı öğrencilerinin eğitim ve istihdamı için Freebird Hava Yollarının yanı sıra Türkiye’nin önde gelen firmaları ile de anlaşması bulunduğu ifade edilirken, mülakatlarda olumlu bulunan öğrencilere istihdam garantisi verildiği vurgulandı.

Kapadokya Üniversitesi’nin Mustafapaşa’daki yerleşkesinde mülakata giren öğrenciler ise bu okul sayesinde hayallerine kavuşmaktan dolayı son derece mutlu olduklarını ifade etti.