Bunu koltuğunuzdayken, dünya ayaklarınızın altında yuvarlanırken fark etmeyebilirsiniz, ancak kabin görevlileri çok fazla zemin kaplar. Son zamanlarda yapılan bir çalışma, ortalama bir kabin görevlisinin, ortalama bir kıtalararası uçuş boyunca 7.000 adım attığını ortaya koydu. Son zamanlarda, Cape Town'a uzun süre devam eden bir takipçide, en fazla 18.000 adım olan, en az 35.000 fit yükseklikte olan 13 kilometreye eşdeğer olan 18.000 adım kaydedilmiştir. Ve giderken havaalanına doğru adım attığımız adımları unutmayalım, hepsi etkileyici bir mesafeye çıkıyor.

Gökyüzü, limittir
Bu, kabin görevlilerinin fiziksel olarak uygun olması gerektiği anlamına gelir. KLM bu konuda destek olmak için elinden geleni yapıyor; kurumsal bir fitness planı, kişisel koçluk ve çeşitli (koşu) etkinlikleriyle. KLM ayrıca, özel baskı KLM100 koşu ayakkabımız dahil çeşitli ürünler oluşturmak için ASICS ile birlikte çalışmıştır. Bu özel ayakkabı 4 Kasım'da New York Maratonu önünde, uçuşta bulunan tüm mürettebat tarafından giyildi.

Kısacası, canlılık KLM'de önemli bir konudur. Ama kabin görevlileri tam olarak nasıl formda kalırız? Şahsen, çok iyi durumda olduğumu biliyorum çünkü yapabildiğim her hafta futbol oynuyorum. Ben bir usta ekibinin kalecisiyim, ancak kabin görevlisi olarak düzensiz kaymalarım, bir takım sporu için ideal değil. Bazen kibritleri özlüyorum ve ziyaret ettiğim yerde uzak bir oyun oynamak için on oyuncuyu çantanıza sığdırmak zor!

Kalkış için hazır
Neyse ki, harika bir alternatif var: koşmak. Sürdürülebilir ve neredeyse her yerde her zaman yapabilirsiniz. Ve yerel durum benim koşuya çıkmamı engelliyorsa, birkaç kilometreyi yakalayabileceğim bir koşu bandı ile her zaman bir otel spor salonu var. Bu sıkıcı gelebilir, ama asla! Son zamanlarda, otelin gücü kapandığında Lagos'ta bir koşu bandında tam hızda koşuyordum… Bu, acil durum frenlerini uygulamak zorunda kalmam ve kendimi tamamen karanlıkta tamamen şaşırttığı anlamına geliyordu.

Spor salonu her zaman bir seçenek olsa da, tabii ki dışarıda koşmak çok daha eğlenceli. İşim sayesinde dünyanın her yerinde oldukça fazla sayıda güzel devre çalıştırma ayrıcalığına sahip oldum. Sık kullanılanlarımdan altı tanesini aşağıda listeledik. Mahallede iseniz neden denemiyorsunuz - koşarak, ama elbette yürüyerek da. Uçuşunuzdan daima kabin görevlisine rastlama şansınız vardır. Ve her zaman yeni koşuları, devreleri ve rotaları araştırmaya başladığım için, lütfen favorilerinizi aşağıda paylaşmaktan çekinmeyin

.

Abu Dabi : Her Salı ve Pazar akşamı, Yas Marina Yarış Pisti ücretsiz koşu ve bisiklet sürmeye açıktır. Sulu kal !
Cape Town : The Sea Point Promenade, Atlantik Okyanusu'nun muhteşem manzarasına sahip 11 km uzunluğundadır.
Osaka : Otemon Kapısı üzerinden Osaka Kalesi'nin etrafında koşabilirsiniz. Meşhur kiraz ağaçları çiçek açarken bahar en iyi zamandır. Koşu ayakkabılarını unuttuysan, parkta bir çift kiralayabilirsin.
San Francisco : Embarcadero ve Golden Gate Park üzerinden, Golden Gate Köprüsü üzerinden Sausalito'ya koşabilirsiniz. Feribotu şehre geri götür ve fokları Pier 39'da bulmayı unutma.
Berlin : Eski Tempelhof Havalimanı'nın etrafına yerleştirilmiş, pistlerde koşabileceğiniz ve kalkışlarınızı pratik yapabileceğiniz bir park var!
Ve eğer Hollanda'daysanız , Hollanda şehirlerini eşsiz ve sağlıklı bir şekilde keşfetmenize izin veren KLM Şehir Parkurlarından birini denemiyorsunuz !