YUSUF ZENGİN

Havacılık sektörünün yakından tanıdığı Hüseyin Keskin, Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürlüğü'ne Genel Müdür olarak atandı.

Emekli olan Funda Ocak’ın ardından vekaletle yönetilen DHMİ Genel Müdürlüğü'ne yeni atama gerçekleştirildi. Sektörün önce TGS, ardından da İstanbul Havalimanı işletmecisi İGA'nın İcra Kurulu Başkanı olarak tanıdığı Hüseyin Keskin, yeni genel müdür oldu. Atama Resmi Gazete’de yayınlandı.

DOKTORASINI YAPIYOR

Pertevniyal Lisesi’nin ardından Boğaziçi Üniversitesi Matematik Bölümüne giren Keskin, aynı üniversitede işletme dalında master yaptı. Halen finans konusunda Boğaziçi Üniversitesi’nde doktora çalışmasını sürdürüyor.

Hüseyin Keskin, 1973'te İstanbul'da doğdu.

Pertevniyal Lisesi'nden mezun olduktan sonra Boğaziçi Üniversitesi Matematik Bölümü'nde lisans eğitimini tamamladı. Marmara Üniversitesi İşletme Bölümü'nde yüksek lisans yaptı, finans alanında doktora çalışmasını sürdürüyor.

Havacılık sektöründe birçok önemli kuruluşta sorumluluk üstlendi, birbirinden önemli projelere imza attı.

THY'de Yer İşletme Başkanı ve Türkiye'nin en büyük yer işletme şirketi TGS'de Kurucu Genel Müdür olarak görev aldı. İDO Genel Sekreteri olarak çalıştı. TAV Havalimanları'nda çeşitli üst düzey görevler yaptı.

İGA Havalimanı İşletmesi A.Ş.'nin İcra Kurulu Başkanı olarak, ülkemiz havacılığını dünyada ilk sıralara taşıyan İstanbul Havalimanı projesine katkıda bulundu.

24 Temmuz 2019 tarihinde Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile atandığı Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü ve Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine devam ediyor.

Çok iyi seviyede İngilizce bilen Keskin, evli ve iki çocuk babasıdır.