Uzaktan eğitim sürecinde öğrencilerine kodlama ve STEM eğitimlerini online olarak veren İELEV Okulları şimdi de velileri kodlama etkinliğinde bir araya getirdi. 20-21 Mayıs tarihlerinde İELEV Okulları Bilişim Teknolojileri Bölümü tarafından düzenlenen online etkinlik yoğun katılımla gerçekleşti. Veliler de kodlama öğrenerek çocuklarının öğrenme deneyimlerine ortak oldu.

Bilim ve teknolojinin bir arada olduğu kodlama ve STEM eğitimlerini uzaktan eğitim sürecinde de kesintisiz sürdüren İELEV Okulları, kodlama eğitiminin gerekliliği ve önemi konusunda ebeveynlerde de farkındalık yaratmak amacıyla “İELEV’in Velileri Kodluyor” online kodlama etkinliğini hayata geçirdi. Velilerin yoğun ilgi gösterdiği etkinlik 20-21 Mayıs tarihlerinde İELEV Okulları Bilişim Teknolojileri Yöneticisi Yonca ÖZGÜN moderatörlüğünde, İELEV 125. Yıl ve Cağaloğlu öğretmenleri Ayşenur TURAN, Burcu SARIOĞLU ve Mete ÇINAR’ın yürütücülüğünde etkileşimli olarak gerçekleşti.

İELEV Okullarında lisede eğitim gören öğrencilerin velileri robotik kodlama atölyesinde, anaokulu, ilkokul ve ortaokulda eğitim gören öğrencilerin velileri ise PHyton ile kodlama atölyesinde eğlenceli bir öğrenme deneyimi yaşadı. Veliler, kodlama eğitimlerinin gerekliliği ve önemi konusundaki farkındalığını kendi algoritmalarını kurarak kazanırken, yaparak ve yaşayarak da çocuklarının öğrenme deneyimlerine ortak oldu.

İELEV Eğitim Kurumları Hakkında:

İELEV Eğitim Kurumları, İstanbul Erkek Liseliler Eğitim Vakfı (İELEV) resmi kuruluşudur.

İstanbul Erkek Liseliler Eğitim Vakfı (İELEV), İstanbul Erkek Lisesinde öğrencilik, öğretmenlik veya yöneticilik yapmış; Sarı Siyahlı camiayı desteklemiş yardımseverler tarafından kurulmuş ve eğitim alanında hizmet vermeyi hedefleyen bir sivil toplum kuruluşudur.

İELEV, çocuklarının ve gençlerinin Vakfın olanaklarından yararlanmalarını sağlamak, Sarı Siyahlılık kültürünün temelini oluşturan değerleri ve çok kültürlülüğe dayalı evrensel ülküsünü yeni kuşaklara taşımak üzere özel eğitim sektöründe var olma kararı ile çalışmalarını sürdürmektedir. Bu amaç doğrultusunda İELEV, 1996’da İELEV Özel İlköğretim Okulu, 2005’te İELEV Özel Anaokulu ve 2006’da Acıbadem İlköğretim Okulunu eğitim camiasına kazandırmıştır. Acıbadem İlköğretim Okulu, 2009-2010 ders yılında Nişantepe’deki yeni yerleşkesine taşınmış ve İstanbul Erkek Lisesinin 125. Kuruluş yılı onuruna okulun adı “İELEV Özel 125. Yıl İlköğretim Okulu” olarak değiştirilmiştir.