YUSUF ZENGİN

İstanbul Havalimanı işletmecisi İGA, Nisan’da yapılması planlanan büyük taşınma ile ilgili akşam saatlerinde sosyal medyadan yaptığı paylaşımda büyük bir hataya imza attı. Taşınma tarihini 5 Eylül 2019-7 Eylül 2019 olarak gösteren görseldeki hatayı fark edince de paylaşımı kaldırdı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından geçen yıl 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda açılan İstanbul Havalimanı’nın, yeni açılış tarihi olarak 7 Nisan belirlendi. Her ne kadar büyük taşınma ile ilgili Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ve Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürlüğü’nden resmi açıklama gelmezken, Türk Hava Yolları’ndan (THY) bugün bir duyuru yapılmıştı.

Ancak İGA Yönetimi, akşam saatlerinde sosyal medyadan kafaları karıştıran bir paylaşım yaptı. Bu akşam saat 21.00 sıralarında  İGA’nın sosyal medya hesabından büyük taşınma ile ilgili yeni bir paylaşım yapıldı. Ancak görseldeki taşınma tarihinin 5 Eylül 2019-7 Eylül 2019 olarak gösteren görseldeki hata fark edilince paylaşım hemen kaldırıldı.

İGA’nın Twitter hesabından şu açıklama paylaşıldı:

Büyük Taşınma Başlıyor! İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan İstanbul Havalimanı’na taşınma operasyonu, yerel saat ile 5 Nisan 2019 03:00- 7 Nisan 2019 00:00 tarihleri arasında yapılacaktır. Yolcularımızın uçuş detayları için ilgili havayolu şirketine başvurması gerekmektedir.