İstanbul Havalimanı’ndaki kira bedellerinin yüksek olması nedeniyle Türk Hava Yolları bazı ofislerini kapatma kararı aldı.

İstanbul Havalimanı’nda birçok şirketin yüksek kira bedelleri nedeniyle ofis sayısını en düşük seviyede tutmaya çalıştığı biliniyor. Havalimanı içerisinde en fazla ofise sahip havayolu şirketi olan THY de yüksek kiralardan dolayı tasarruf kararı aldı. İstanbul Havalimanı “D Pier” bölgesinde bulunan bazı ofisler kapatıldı.

Türk Hava Yolları’nın Operasyon Kontrol Merkezi’nin bulunduğu ofisle ilgili de tasarrufa gitmeyi planladığı ancak henüz bu konuda net bir gelişme yaşanmadığı öğrenildi.

YÜKSEK KİRA BEDELLERİ CAN YAKIYOR!

Öte yandan yüksek kira bedellerinden şikâyetçi olan tek şirket Türk Hava Yolları değil... Onur Havayolları da yüksek kira maliyetleri nedeniyle Atatürk Havalimanı’nda bulunan Operasyon Kontrol Merkezi’ni İstanbul Havalimanı’na taşımamıştı.

İstanbul Havalimanı’nda hâlihazırda faaliyet gösteren çok sayıda ticari kuruluşun kira ücretlerinde indirim talep ettiği mevcut şartlarda ödeme konusunda zorlandıklarını havalimanı işletmecisi İGA’ya bildirdikleri öğrenildi.