YUSUF ZENGİN

İGA İstanbul Yeni Havalimanı bünyesinde hizmet veren kurumlar ve havalimanı içi hizmetlerde bulunmak üzere farklı pozisyonlarda personel alımı gerçekleştirilecektir. Türkiye’nin ve Avrupa’nın en büyük havalimanlarından biri olan İstanbul Yeni Havalimanı, sayısız kişiye istihdam sağlamaktadır.

İstanbul Havalimanı güncel personel alımı yapılacak açık pozisyonlar kariyer platformları üzerinden yayımlanmıştır. Buna göre alım yapılacak kadrolar;

Terminal Operasyon Uzman Yardımcısı
Güvenlik Görevlisi
Night Manager
Kalite Uzmanı
Resepsiyon Şefi
Airport IT Systems Application Administrator
İnsan Kaynakları Elemanı
Rezervasyon Sorumlusu
Garson
Aşçı
Resepsiyonist
Olarak belirlenmiştir. Bu İGA bünyesinde İstanbul Havalimanında istihdam yapılacak bu kadroların yanı sıra, havalimanı içinde hizmet veren diğer pek çok firma tarafından da personel alımı gerçekleştirilecektir.

İstanbul Havalimanı güncel personel ilanlarına ve başvuru şartlarına ilişkin diğer tüm detaylara için TIKLAYIN

Kariyer platformları üzerinden yayımlanan personel alımı iş ilanlarına aynı sistem üzerinden başvuru yapmanız mümkündür. Bunun yanı sıra, İGA İnsan Kaynakları genel başvuruları üzerinden daha farklı pozisyonlara başvurularınızı yapmanız da mümkündür.

İstanbul Havalimanı Başvuru Şartları

İşletme faaliyetleri 25 yıllığına İGA tarafından üstlenilen İstanbul Havalimanı bünyesinde açık iş ilanlarına başvuru yapacak adaylarda bazı genel şartlar aranmaktadır. Bu şartların yanı sıra, ilgili pozisyonlar için adayların özel niteliklere sahip olmaları da gerekmektedir. Lise, ön lisans ve lisans mezunu olmak üzere farklı kadrolar için eğitim niteliği değişmektedir.
İstanbul Havalimanı güncel personel alımı iş ilanlarına başvuru yapmak isteyen adayların sahip olması gereken genel nitelikler;

En az lise, ön lisans, lisans mezunu olmak (kadroya göre değişmektedir)
Prezantabl
Enerjisi yüksek ve pozitif
İnsan ilişkilerinde iyi
Esnek çalışma saatlerine uyum sağlayabilecek
Rusça, Çince, Arapça, İngilizce, Almanca, Fransızca vb. dillerden en az birini iyi derecede konuşuyor olmak (tercihen)
İletişim ve koordinasyon becerileri gelişmiş olmak
Havalimanlarında kariyer hedefi olan kişilerin sahip olması gereken genel şartlar arasında yer almaktadır. İstanbul havalimanı güncel personel alım ilanlarında yer alan özel niteliklere ve genel şartlara sahip olan adayların başvurularını ilgili birimlere ulaştırmaları mümkündür.

Dünyanın en büyük havalimanlarından biri olan İstanbul Havalimanı İGA bünyesinde önümüzdeki dönemlerde de birçok farklı pozisyon için personel istihdamı gerçekleştirecektir. Gerekli görülmesi halinde İstanbul Havalimanı için İŞKUR üzerinden de personel alım ilanları yayımlanmaktadır.

Güvenlik Görevlisi Başvuru Şartları

İstanbul Havalimanı güvenlik görevlisi kadrosunda iş ilanlarına başvuru yapmak isteyen adaylarda birçok farklı şart aranacaktır. İlanda yer alan şartları taşıyan kişiler iş ilanlarının yayımlandığı kariyer siteleri üzerinden güvenlik görevlisi kadrolarına başvuru yapabilirler. İstanbul Havalimanı güvenlik görevlisi ilanlarına başvuru yapacak adayların;

5188 sayılı kanun kapsamında özel güvenlik kartına sahip olmak
Sivil Havacılık Sertifikası sahibi olmak (tercihen)
35 yaşından büyük olmamak
Boy ve kilo oranı yeterli olmak
Askerlik ile ilişkisi bulunmamak
Diksiyonu düzgün
İletişim becerileri ve sorun çözme kabiliyeti yüksek
En az 8 saat vardiyalı çalışabiliyor olmak vb.
Şartları taşımaları gerekmektedir. Bu şartlara sahip kişilerin İstanbul Havalimanı güvenlik görevlisi pozisyonu için başvuru yapmaları mümkündür. Yayımlanan güncel personel alım ilanlarına göre kadın ve erkek güvenlik görevlilerinin istihdam edileceği duyurulmuştur.

İstanbul Havalimanı Güncel Personel Alımı İlanlarının detayları ve başvuru için TIKLAYIN