JetBlue Hava Yolları pilotların adının karıştığı skandalla çalkalanıyor. Havayolunda görev yapan üç kabin memuru, iki pilotu kendilerine zorla uyuşturucu kullandırmaktan ve bir pilotu da tecavüzden dava etti.

New York mahkemesine şikayette bulunan iki kabin memuru pilotlardan davacı olurken, olayın geçen yıl Mayıs ayında Porto Riko’nun başkenti San Juan’da yaşandığı belirtildi.

Washington-San Juan seferi sonrasında, burada yatıya kalan kabin memurları sahilde aynı hava yolunda çalışan iki pilot ile tanıştı ve pilotların kendilerine uyuşturucu madde verdiğini söyledi. Kabin memurlarından birisi söz konusu pilotlardan birinin tecavüzüne uğradığını ve pilottan cinsel yolla bulaşan hastalık kaptığını iler isürdü.

Kabin memurlarının avukatı Abraham Z. Melamed dava dosyasının kabul edilmesine rağmen pilotların henüz gözaltına alınmadığı ya da uçuştan çekilmediğini, uçuşlara devam ettiklerini söyledi. Davacı kabin memurlarından birinin hala aynı şirkette çalıştığını söyleyen avukat Melamed, durumun kabin memuru için ne kadar zor olduğunu ifade etti.

Hava yolu şirketinden yapılan açıklamada ise durumun ciddiyetle incelendiği ve konu hakkında yasal danışmanların görevde olduğu belirtildi.

Kaynak: NY Times