YUSUF ZENGİN

İrlanda'dan İzmir'e giden uçakta, 1 yaşındaki bebeğin boğazına cips takıldı. Bebeğin hayatını kurtaran kahraman hostes ise annenin yaptığı paylaşımla sosyal medyada gündem oldu.

İrlanda’nın Cork şehrinden İzmir’e gitmek için Aer Lingus Havayolları'na ait bir uçakla 1 yaşındaki kızı Miley Rose Spillane’le yola çıkan Lisa Murray, az kalsın kızını kaybediyordu.

HOSTES MÜDAHALE ETTİ

Uçağın kalkışından 2 saat sonra kızının, boğazına yediği patates ciplerinden biri takılması nedeniyle nefes alamadığını gören anne paniğe kapıldı. Küçük kızın kabini saran panik havası arasında olaya hosteslerden Chloe müdahale etti.

Miley’yi kucağına alarak sakinleştiren Chloe, küçük kızın boğazına takılan cipsi çıkarmayı başardı. Miley’nin solunumunun normale dönmesiyle, uçaktaki herkes rahat bir nefes aldı.

HOSTES POPÜLER OLDU!

Anne Murray, olayın ardından sosyal medya hesabından bir teşekkür paylaşımı yaptı. Kahraman hostese teşekkür eden Murray, “Havayolu şirketine ve tüm uçuş personeline tüm kalbimle teşekkür ediyorum, tabii ki özellikle Chloe’ye. Çocuğum bilincinin kaybetmiş şekilde hayatını kaybetmek üzereydi. Ben çığlık atmaktan başka bir şey yapamazken, Chloe onu kendi çocuğuymuş gibi kanatları altına aldı ve hayatını kurtardı. Ona hayatımın sonuna kadar minnettar kalacağım” ifadelerini kullandı.

Kahraman hostes, sosyal medyada bir anda popüler oldu.