Avrupa’daki Bakım Eğitimi Organizasyonlarının ağırlıkla bulunduğu, EASA, Boeing ve Airbus gibi (TCH) üreticilerin de katılım gösterdiği, Bakım Eğitimleri konusunda yılda 2 kez düzenlenen toplantıları organize eden EAMTC, Havacılık Sektörü Bakım Eğitim uzmanlarının buluşma noktası olarak kabul edilmektedir. EAMTC bünyesinde gerçekleştirilen, Bakım Eğitimleri konusunda profesyonellerin biraraya geldiği çalışma gruplarında alınan kararlar EASA’nın görüşlerine sunularak sektör ve EASA arasında sağlıklı iletişim sağlanmaktadır.
TCH üreticilerin dışında Lufthansa Technik, Sabena Technic, SR Technic gibi Uçak Bakım Sektörü’nün diğer büyük temsilcilerinin de üye olduğu EAMTC’nin en son üyesi olan MNG Teknik bu adımla Uçak Bakım Eğitimleri konusunda da hızlı ilerleyişini sürdürmektedir.
MNG Teknik, Uçak Bakım Eğitimleri konusunda Boeing 767, Airbus A330 uçak tipleriyle genişleyen kabiliyet listesi, EASA Part-147 yetkisi, deneyimli eğitmenleri ve modern eğitim tesisiyle öncelikle Türk Sivil Havacılığı ve tüm dünya ülkeleri Sivil Havacılık otoritelerinin Uçak Bakım Eğitimi ihtiyaçlarına yanıt vermektedir.