Türkiye'nin ilk ve tek havacılık dergisi 19 yaşında News of Sky E- Dergimizi ayda en az 500 bin kişi okuyor. Reklam Müdürü Deniz BursalıTel: 0530 461 49 92

Gökyüzü Haberci E-dergisini okumak için tıklayınız

Geçtiğimiz hafta Reddit kullanıcısı Th3Flash, kabin memurlarından mesleklerine dair sırları ve yolcu olarak bilmediklerimizi anlatmalarını istedi. Elbette burası İnternet olduğu için gelen cevaplar tüm çıplaklığı ve tüm içtenliğiyle ortaya kondu! Sizler için BuzzFeed'den derledik.

1. "Uçak iğrenç bir yerdir. Yalın ayak dolaşmayın. Geçen gün 3A'da oturan yolcu gibi yere düşen naneli şekeri ağzınıza atmayın."

2. "Eğer bir şey isterken nazik olursanız, genellikle istediğinizi size veririm. Ama emrederseniz ya da bir dalya**k gibi davranırsanız, size bedava hizmette bol şans dilerim."

3. "Uçaktakı yastıkları ya da battaniyeleri yıkamıyoruz, değiştirmiyoruz da."
"
4. "Kapıda yaşanan gecikmelerde ekstra mesai ücreti almıyoruz. Bizim de sinirlerimiz sizinkiler kadar geriliyor."

5. "Lütfen ama LÜTFEN, nerenin üzerinden uçtuğumuzu sormayın. Bilmiyorum, umrumda da değil."

6. "Pilotunuz konuşuyor. Kahveyi içmeyin. Kahve uçakta tuvalet temizliği yapılan su sisteminin yanından gelen su ile yapılıyor. Su sistemi ise genellikle E Koli testinden geçemiyor."

7. "Saç spreyi tuvaletteki yangın alarmını çalıştırır. Elektronik sigaranız da öyle..."

8. "Siz uçağa binerken sizi süzüyor ve yargılıyoruz. Nasıl bir uçuş olacağına dair bir fikrimiz olması lazım."

9. "Peçetenizi kağıt bardağınızın içine sokmayın. Çöp koymak için sınırlı yerimiz olduğu için bardakları iç içe koymak zorundayız. Siz peçeteyi oraya sokunca biz genellikle onu oradan elimizle çıkarmak zorunda kalıyoruz."

10. "Eğer aşırı şanslı değilseniz ve bindiğiniz uçak hangardaki bakımından yeni çıkmadıysa, içinde mutlaka bir yerlerde bir arıza vardır. Bir uçağın içinde birçok parça arızalı olabilir ve uçmasına izin vardır."

11. "Yolcular gecikmenin sebebini sorduğunda saçma sapan bir sebep uyduruyoruz çünkü gerçek sebebini söylesek yolcular çok korkarlar. 'Küçük bir teknik arıza var' diyoruz ama aslında 'uçağın kabin basıncı çalışmıyor.'"

12. "Yolcular bize selam verdiğinde ya da gülümsediğinde bu çok büyük anlam ifade ediyor. Bir keresinde

13. "Aldığımız eğitimin %98'i, işimizin asla kullanmak istemediğimiz %0.1'lik kısmı için oluyor. Yangın söndürmek, acil sağlık sorunları ile ilgilenmek, uçağı tahliye etmek ve daha birçok şey..."

14. "Size emniyet kemeri ışığının yandığını yasal olarak söylememiz gerekiyor. Eğer söylemezsek ve uçakta müfettiş varsa, para cezası alırız."

15. "İşin içinde bol bol dedikodu ve dram var. Öyle uçuşlarda çalıştım ki, öndeki kabin memuru arkada çalışan kabin memuruna tahammül bile edemiyordu."

16. "Bizden klimayı açmamızı ya da kapatmamızı istediğinizde, aslında yapıyormuş gibi yapıyoruz. Uçaklar genellike daha soğuk olur çünkü türbülansa girdiğimizde uçak içi sıcak olursa insanların kusma olasılığını artırıyor. Nedenini bilmiyorum."

17. "Genelde küfür ediyorsanız benim için sorun yok. Ama bana küfür ederseniz sizi uçaktan atabilirim."
"Genelde küfür ediyorsanız benim için sorun yok. Ama bana küfür ederseniz sizi uçaktan atabilirim."

18. "Uzun uçuşlar yapan uçaklarda genellikle kabin memurlarının dinlenebileceği yatakhane bölümleri vardır."

19. "Yolcular herhangi bir durumda kontrolden çıkarsa, kullanmak için bulundurduğumuz plastik kelepçelerimiz var."

20. "Uçakta ikram etmesi en zor içecek diyet kola, çünkü diğer tüm gazlı içeceklerden daha çok köpürüyor."

21. "Benden bir şey istemek ya da çöpünü vermek için belime, kafamın arkasına ya da popoma dokunan insan sayısı ÖYLE ÇOK Kİ."

22. "Hemen hemen tüm uçakların bagaj bölümünde insan kalıntıları vardır."
"Hemen hemen tüm uçakların bagaj bölümünde insan kalıntıları vardır."

23. "Uçakta o kadar çok vakit geçirmekten ve dünyanın birçok farklı yerinden su kullanmaktan cildiniz kupkuru olur."

24. "Göz göre göre oraya sığmayacak kocaman bir valizi, baş üstü dolaplarına sığdırmaya çalıştığınızda size içimizden gülüyoruz."

25. "Asla tuvalet yakınlarındaki koltukları tercih etmeyin. Tuvaletler bozulduğunda gelen tesisatçılar söktükleri parçaları hep o koltuklara koyar."


Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.