Namibya’nın başkenti Windhoek’a gitmek üzere, Doha’daki Hamad Uluslararası Havalimanı’ndan kalkan ilk Qatar Airways uçağında aralarında  Qatar Airways’in CCO’su Dr. Hugh Dunleavy ve Namibya’nın Katar Büyükelçisi Mr. Japhet Isaac’in de bulunduğu VIP heyet, Namibya Turizm Kurulu CEO’su Mr. Digu Naobeb ve Katar’ın Güney Afrika Büyükelçisi Mr. Salem Abdullah Sultan Al Jaber tarafından karşılandı.

Qatar Airways, Namibya’daki ilk varış noktası olan Windhoek’a Boeing 787 Dreamliner ile haftada dört uçuş gerçekleştiriyor. Qatar Airways’in bu yeni rotası ile yolculara, Namibya’dan son teknoloji ile donatılmış Doha Uluslararası Havalimanı aktarmalı olarak dünya genelindeki 150’den fazla varış noktasına ulaşma imkanı sunuluyor. Windhoek, ödüllü havayolu şirketinin Afrika’daki hizmet sunduğu 23. uçuş noktası oldu.

Qatar Airways Grup CEO’su Mr. Akbar Al Baker yeni başlayan Windhoek uçuşları ile ilgili; “Afrika hala genişlemeyi hedeflediğimiz en önemli bölgelerden biri. Namibya da genişleme planlarımıza dahil ettiğimiz önemli bir ülke. Bu uçuşların başlaması ile birlikte Namibya halkı ile bağlarımızı güçlendirmeyi dört gözle bekliyoruz. Doha’daki aktarma merkezimiz aracılığı ile dünya genelinde 150’nin üzerinde varış noktası ile bağlantı imkanı sunarak ülkenin büyümekte olan turizm endüstrisine destek olmaktan dolayı mutluyuz.” dedi.

Namibya Turizm Kurulu CEO’su Mr. Digu Naobeb bu yeni gelişme ile ilgili ise; “Bu yeni uçuş rotası, Namibya’nın Qatar Airways yolcuları tarafından bir turizm ve iş merkezi olarak tanınmasını sağlıyor. Bu rotada sadece büyük varış noktaları ile aramızda bağlantı kurmayı sağlamakla kalmıyor, aynı zamanda Namibya’nın Qatar Airways’in hizmet sunduğu piyasalardan faydalanmasına da imkan veriyor. Namibya’ya gelecek ziyaretçileri dört gözle bekliyoruz.” dedi.

Namibya’daki ihracat işleri de Qatar Airways Cargo’nun haftada 92 ton kapasiteli bu yeni rotasından faydalanacak. Namibya’daki işletmelerin mallarını havayolu şirketinin uçuş ağındaki 150’den fazla varış noktasına dağıtabilmeleri onlar için mükemmel bir fırsat olacak.

Qatar Airways Boeing 787 Dreamliner modelinde 22 Business Class ve 232 Economy Class olmak üzere iki yolcu sınıfı bulunuyor. Uçaktaki tüm koltuklarda bireysel televizyon ekranları yer alıyor. Economy Class yolcuları, eski tv dizileri ve filmlerinden, şarkılardan, oyunlardan oluşan 3000 kadar seçeneğin yer aldığı eğlence sisteminin keyfini çıkarabilir. Yolcular ayrıca ödüllü havayolu şirketinin uçakta sunduğu Wi-Fi ve GSM hizmeti sayesinde dünyanın neresinde olursa olsun arkadaşları ve aileleri ile iletişim kurabilir.