YUSUF ZENGİN

TAV İşletme Hizmetleri tarafından işletilen Riga Primeclass Lounge, 52 binden fazla yolcunun oy kullandığı araştırmada Avrupa’da yılın yolcu salonu seçildi.

Priority Pass tarafından düzenlenen anket sonuçlarına göre Avrupa’da yılın yolcu salonu ödülü Riga primeclass Lounge’a verildi. Ankette yolcu salonları servis kalitesi, deneyim, yiyecek-içecek seçenekleri ve sunulan hizmet çeşitliliği göz önüne alınarak değerlendiriliyor. Collinson Grubu tarafından yönetilen Priority Pass programı üyelerine 130’dan fazla ülkede 1200’den fazla yolcu salonundan faydalanma olanağı sunuyor. Priority Pass üyeleri TAV İşletme Hizmetleri’nin 22 ülkede 40’dan fazla havalimanında işlettiği yolcu salonlarından da faydalanabiliyor.

Collinson Seyahat Deneyimi Direktörü Andy Besant, bu yılki ankette daha gizli kalan bazı destinasyonların öne çıktığına dikkat çekerek, “Macera odaklı seyahatler arttıkça, geleneksel turist destinasyonlarının dışında kalan havalimanlarındaki yolcu salonlarına ilginin arttığını gözlemliyoruz” dedi.

RİGA’DA 8 MİLYON YOLCU AĞIRLIYOR

TAV İşletme Hizmetleri Genel Müdürü Bora İşbulan, primeclass markalarıyla misafirlerinin ihtiyaç ve beklentilerini yakından takip ederek geliştirdikleri yolcu salonlarında yılda yaklaşık 8 milyon yolcuya hizmet verdiklerini söyledi. Riga’daki yolcu salonunun Avrupa’da en iyi lounge seçilmesinden mutluluk duyduklarını dile getiren İşbulan, “Bu ödülün doğrudan kullanıcıların değerlendirmelerine göre verilmesi bizim için ayrıca önem taşıyor. Önümüzdeki dönemde tüm dünyada işlettiğimiz yolcu salonu sayısını 150’ye çıkaracağız” dedi.

2011’DEN BU YANA HİZMET SUNUYOR

TAV İşletme Hizmetleri’nin üyelik programı TAV Passport Kart sahipleri de, yolcu salonlarının yanı sıra havalimanlarında otopark ve vale kullanımı, havalimanı ve şehir içi transfer hizmetleri, duty-free ve çok sayıda markada indirimler gibi olanaklardan yararlanabiliyor. TAV İşletme Hizmetleri, Baltık bölgesinin giriş kapısı olarak son yıllarda ciddi bir atılım yapan ve Kuzey Avrupa’nın çekim merkezi haline gelen Riga Havalimanı’nda 2011’den bu yana yolcu salonu ve ticari alanların işletmesini yürütüyor.