YUSUF ZENGİN

BTA Food&Services Group CEO’su Sadettin Cesur, Atatürk Havalimanı’nda ‘100 Yüz 100 Ülke’ adlı fotoğraf projesi başlatan TAV Airport Hotel Rezervasyon Sorumlusu Mustafa Çankaya’yı ödüllendirdi.

BTA Food&Services Group çalışanı Mustafa Çankaya, Atatürk Havalimanı’nın ne kadar çok farklı yolcu tarafından kullanıldığını ve kültürel çeşitliliğini belgelemek amacıyla ‘100 Yüz 100 Ülke’ projesi başlatmıştı. BTA CEO’su Sadettin Cesur da, Çankaya’nın bu başarılı çalışmasına destek verdi.

BTA’nın sosyal medya hesabından ise Cesur ile Çetinkaya buluşması ile ilgili şu açıklama yapıldı:

CEO’muz Sadettin Cesur, Instagram’da “100 Faces 100 Countries” ismiyle yer alan projesiyle özel bir başarı hikayesine imza atarak, yerli ve yabancı medyada geniş yer bulan TAV Airport Hotel Rezervasyon Sorumlumuz Mustafa Çankaya’yı tebrik ederek, ödüllendirdi.

Cesur’un ofisinde gerçekleşen buluşmada, İK Koordinatörü Celal İpek ve AHL-İGA İK Müdürü Janet Barın da hazır bulundu.

PROJE 2018’DE BAŞLADI

Mustafa Çankaya uzun süredir Atatürk Havalimanı’nda çalışıyor ve 7 yıldır da profesyonel olarak fotoğrafla ilgileniyor. 2018 yılının Mart ayında ise bir projeye başladı: ‘100 Yüz 100 Ülke’. Bu projenin amacı Atatürk Havalimanı’nın ne kadar çok farklı yolcu tarafından kullanıldığını ve kültürel çeşitliliğini belgelemek.

Mustafa Çankaya, verdiği bir röportajda projeyle ilgili şunları söylemişti:

"Havalimanından geçen insanların çeşitliliği bana bu projeye başlama fikrini verdi. İstanbul her zaman eşsiz konumuyla tarih boyunca bir geçiş noktası olmuştur ve bugün, Atatürk Havalimanı dünyanın en işlek havalimanlarından biridir. Bu projenin ana amacı 100 farklı ülkeden 100 portrenin fotoğrafını çekmek. Her katılımcının 2 fotoğrafını çekiyorum, birincisi sadece yüze dönük bir portre, kameraya bakacak ve ikincisi havaalanındaki mevcut durumları (kitap okumak, uçuşu beklemek, kahve içmek gibi)..."

Proje şu ana kadar Alman Spiegel Dergisi ve Zeit Gazetesi ile Protekiz Publica Gazetesi ve Fransız Phototrend web sayfasında da yayınlandı.