YUSUF ZENGİN

TAV Havalimanları İcra Kurulu Başkanı Sani Şener, Uluslararası Havalimanları Konseyi ACI'nın Kongresi'nde Türk sivil havacılığındaki gelişmeleri anlatarak Turkiye'nin tanıtımını yaptı.

TAV CEO'su Sani Şener'in yurtdışında katıldığı organizasyonlardaki son durağı Malezya oldu. ACI'nın Malezya'daki Kongresi'ne konuşmacı olarak katılan Şener, ACI Genel Direktörü ve aynı zamanda Atlanta ile MiamiHavalimanları eski CEO'su Angela Gittens ile sektörün gelecek 10 yılını konuştu.

TURKIYE'NİN TANITIMINI YAPTI

Seni Şener, konuşmasında Turkiye'de sivil havacılık alanındaki gelişmeler ile gelecek 10 yıldaki beklentileri ele aldı. Türkiye'de bir yandan başta Türk Hava Yolları'nda (THY) olmak üzere özel sektör havayolu şirketlerinde büyük gelişme yaşanırken bir yandan da yap-işlet-devret modeli ile son derece teknolojik ve konforlu havalimanları inşa edildiğine dikkat çeken Şener, kendilerinin de havalimanı inşaatı ve işletmeciliği alanında çok başarılı çalışmalar gerçekleştirdikleri ve buna aynı heyecanla devam ettiklerini söyledi.

TAV olarak yurt içinde edindikleri tecrübeyi yurtdışına da taşıyarak inşaat ve havalimanı işletmeciliği alanında söz sahibi bir Türk markası olmanın haklı gururunu yaşadıklarına dikkat çeken Şener, Türk şirketlerinin edindikleri tecrübe ve başarılı çalışmalarla dünyanın dört bir tarafında aranan firmalar olduğunu kaydetti..