Tailwind Havayolları yaz sezonunda rotalarını genişletmeye devam ediyor. Avrupa’nın birçok havalimanından Türkiye’nin Antalya, İstanbul, İzmir, Bodrum gibi turistik şehirlerine uçuşlar gerçekleştiren Tailwind Havayolları bu kez İskoçya’nın Cork ve Dublin şehirlerinden uçuşlarına başladı. Her Pazar günü gerçekleşecek uçuşlar da İskoç vatandaşların rotası Ege’nin incisi İzmir olacak.
Almanya, Hollanda, Belçika, İtalya, Macaristan, Çek Cumhuriyeti gibi Avrupa’nın belli başlı ülkelerinin yanı sıra Kuzey Kıbrıs ve İran uçuşları da gerçekleştiren Tailwind Havayolları’nın 2011 yılında Türkiye’ye taşımayı planladığı yolcu sayısı 700 bin.
Tailwind’e yeni kalite belgesi
Bir yandan kalite çalışmalarını da sürdüren Tailwind Havayolları, uçuş emniyet ve güvenliğini en yüksek standartlarda sağladığını, IOSA belgesi almaya hak kazanarak göstermiştir. İşletmelerin uluslararası standartlarda bir yönetim sistemine sahip olduklarını, işleyişlerinde “Müşteri Memnuniyeti”ne öncelik verdiklerini ve yasal mevzuata uyumlu hareket ettiklerini belgelemeleri ise faaliyetlerine uygun bir ISO sertifikasına sahip olmalarıyla mümkündür. Bunun yerine getirilmesi amacıyla yürütülen ve yaklaşık dört aydır süren hazırlıklar tamamlanmış, neticesinde Tailwind Havayolları nitelikleri tüm dünyada takdir gören TÜV Rheinland firması tarafından denetlenmiş ve ISO 9001:2008 standartlarına uygunluğu tescil edilmiştir.