TAV İşletme Hizmetleri ve BTA Catering Services, Umman’ın başkenti Maskat’taki havalimanında açılan 20 milyon yolcu kapasiteli yeni terminal binasının yiyecek-içecek hizmetleri ile özel yolcu salonu işletmeciliğini üstlendi.

TAV İşletme Hizmetleri ile BTA, yeni havalimanında 10 yıllığına hizmet sunmak üzere açılan ihalede uluslararası rakiplerini geride bırakarak Umman Havalimanı İşletmeciliği Şirketi’nin (OAMC) tercihi oldu. BTA İcra Kurulu Başkanı Sadettin Cesur, Maskat Havalimanı’nda 4 bin 715 metrekarelik alanda 20 noktada yolculara yiyecek-içecek hizmeti sunacaklarını söyledi. Umman’ın, yurt dışında hizmet sundukları sekizinci ülke olduğuna dikkat çeken Cesur, Maskat’ın ise portföylerindeki 17’nci havalimanı olduğunu dile getirdi.

İNGİLİZ İTALYAN VE FRANSIZLARI GERİDE BIRAKTI!

Cesur, TAV İşletme Hizmetleri ve BTA’nın Körfez Bölgesi’nde pek çok ülkede öne çıkan etkin kurumlar olduğunu ifade ederek, bölgenin bu hizmetler açısından büyük potansiyel taşıdığını söyledi. Cesur, “Yolcu trafiği açısından Atatürk Havalimanı’ndan sonra ikinci sırada olan bu bölgede, her yıl çift haneli büyüyoruz. İhaleyi; İngiliz, İtalyan ve Fransız olan dünyanın global şirketlerini geride bırakarak aldık.” dedi.

Cesur, Cakes&Bakes ve Tickerdaze gibi markaların yanı sıra iş ortakları ve yeni geliştirdikleri konseptlerle yeni havalimanında yer aldıklarını belirterek, “BTA olarak önümüzdeki dönemde Turquality desteğinin getireceği ivme ile beş yılda 50 yeni Cakes&Bakes noktasına imza atmayı ve yurt dışında da havalimanlarının yanı sıra şehir merkezlerinde de markalarımızla yer almayı hedefliyoruz.” şeklinde konuştu.

Cesur, Michelin yıldızlı bir Fransız şef ile danışmanlık anlaşması imzaladıklarını dile getirerek, Londra, New York ve Paris gibi kentlerin ünlü caddelerinde olacaklarını açıkladı. Bu arada TAV, Maskat Havalimanı'yla birlikte 22 ülkede 82 havalimanına ulaştı.