YUSUF ZENGİN

Türk Hava Yolları (THY), Antalya’dan sonra Ankara’da da base (üs) açmak için harekete geçti. THY uçuş ekiplerinden gönüllü olarak Ankara’ya geçmek isteyenler için başvurular başladı. Son başvuru ise 5 Nisan’da.

Bir süre önce Antalya’dan yapacağı operasyonlar için ekip oluşturan THY Yönetimi, bu kez aynı süreci Ankara için başlattı. Ankara merkezli uçuşlar için gönüllü başvuruları kabul etmeye başlayan THY, ön talebin yeterli olması halinde Ankara’da base açacak.

THY’DEN ŞU AÇIKLAMA YAPILDI:

2019 yılı için önümüzdeki aylarda Ankara’da geçici base açılması düşünülmekte olup yeterli ön talep gelmesi durumunda değerlendirmeye alınacaktır. Ön taleplerin toplanmasının akabinde talep listesi Ekip Planlama Başkanlığı ile paylaşılacak ve üretim saatlerine göre ihtiyaç belirlenecektir. İdeal planlama yapılabilmesini teminen son başvuru tarihinden sonra iptal talepleri işleme alınmayacaktır”

İlgili yazıda ayrıca ana üs planlaması olması nedeniyle harcırah hakkedişi (ESB dışında yapılan konaklamalardan kaynaklanan hakkediş hariç) olmamasının yanı sıra otel planlaması da yapılmayacağı vurgulanırken Ankara’da ikamet etme imkanı olan personelin 05 Nisan tarihine kadar başvuruda bulunması istendi.