YUSUF ZENGİN

Türk Hava Yolları’nın (THY) Trabzon-İstanbul uçağında, büyük bir sağlık skandalı yaşandı. Uçakta fenalaşan yolcuya, acil ilk yardım müdahale bilgisi olamayan kabin memurlarının (hostes) bir şey yapamadığı, rahatsızlanan yolcuya ise tesadüfen Tıp Fakültesi öğrencisinin yardıma koştuğu kaydedildi.

THY’nin Trabzon-İstanbul uçağında yaşanan bir olay, hosteslerin sağlıkla ilgili acil müdahale bilgilerinin ne kadar yetersiz olduğunu gözler önüne serdi. Annesinin uçakta rahatsızlandığını ancak THY hosteslerinin ilk müdahalede bulunamadığına dikkat çeken Gökçe adlı vatandaş, yaşadığı mağduriyeti sikayetvar.com’a iletti.

İşte o şikayet yazısı:

THY Sağlık Sorunu!

Annem ve kardeşime Trabzon’dan İstanbul’a gelmeleri için Şubat ayında bilet aldım. Ancak dünyada ilk 10’a giren THY uçağında annem fenalaştı ve uçakta herhangi bir doktor yoktu! Tesadüfen tıp fakültesi 4.sınıf öğrencisi anneme müdahale yapmış. Uçakta ne sağlık görevlisi ne de hosteslerden birisi sağlıkla ilgili bilgiye sahip değilmiş. Kardeşim o an ne yapacağımı şaşırdım, kimsenin bir şeyden haberi yoktu. En son bağırdığımda yolculardan birisi müdahale sağladığını söyledi. Cidden güvenlik nerede? Anneme o an bir şey olsaydı ne olacaktı? Ayrıca geçen gün de tekrar dönüş için THY bilet aldık! Annemle birlikte en önde oturacaktım ancak pusetli çocuk ibaresinden dolayı yanında oturamadım ve seçemediğim koltukta bir beyefendi oturdu! Annem 2 adamın arasında gelmek zorunda kaldı! Sizi anlamak cidden zor!