THY Teknik A.Ş., MNG Havayolları ile imzaladığı sözleşme ile MNG Havayolları’nın 30 Ağustos 2012 tarihinde filosuna  kattığı ve bundan sonra teslim alacağı A330F kargo uçakları için 5 yılı kapsayan bir süre için anlaşmaya varmıştır. Bu sözleşmeye ek olarak THY Teknik A.Ş., MNG Havayolları A330F kargo uçakları için Hat Bakım ve Parça Desteği de sağlayacak olup, gelecekteki üs bakım hizmetleri için de görüşmelerini devam ettirmektedir.
THY Teknik A.Ş. yetkilileri MNG Havayolları’na , Komponent Pool Sözleşmesinin taraflar arasında uzun dönemli iyi ilişkilerin geliştirilmesi ve iş ilişkilerinin daha ileriye götürülmesi için bir adım olduğu belirterek, THY Teknik A.Ş.’ye duyulan güvenceden dolayı memnuniyetlerini ve THY Teknik A.Ş.’nin sağlayacağı hizmetin kalitesi ile MNG Havayolları’nın beklentilerini karşılayacaklarına inandıklarını bildirdiler.
MNG Havayolları temsilcileri ise, Türkiye’nin hava kargo kapasitesinde pay sahibi bir havayolu olarak, filolarına A330-200F uçağını kazandırmaktan ve hizmetlerinin kalitesine güvendiklerini, bölgenin en güçlü MRO şirketlerinden biri olan ve THY Teknik A.Ş.’nin de desteğini almaktan memnun olduklarını açıkladılar.
Türk Hava Yolları’nın (İMKB: THYAO) iştiraki olan Türk Hava Yolları Teknik A.Ş. bölgesinin lider bakım ve onarım merkezi olarak, Boeing ve Airbus uçaklarına gövde, motor, yedek güç ünitesi, iniş takımları ve komponent bakım hizmeti vermektedir. Türk Hava Yolları  Teknik A.Ş., Türkiye merkezli müşterilere ek olarak Avrupa, Orta Doğu, Kuzey Afrika ve Bağımsız Devletler Topluluğu ülkelerinden 100’ü aşkın müşteriye İstanbul’daki bakım merkezinde istihdam ettiği 3.000’den fazla nitelikli personel ile bakım ve onarım hizmeti sunmaktadır.
1996 yılının Şubat ayında kurulan MNG Havayolları, Kasım 1997 de orta menzilli Airbus A300B4 ile hizmet vermeye başlamıştır. Bugün Luton (İngiltere), Köln, Münih, Leipzig  (Almanya), Paris (Fransa ), Amsterdam’a (Hollanda)  tarifeli kargo seferleri yapmakta olan MNG Havayolları 4 Airbus A300 B4-F, 2 Airbus A300-605R, 2 Boeing 737-400S, 1 A330-200 uçağından oluşan filosu ile operasyonlarına devam etmektedir.