Gökyüzü HaberciE-dergisini okumak için tıklayınız

YUSUF ZENGİN

Türkiye Özel Sektör Havacılık İşletmeleri Derneği (TÖSHİD) Yönetimi, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy’u ziyaret ederek 2019 turizm planlarını görüştü.

Onur Air Genel Müdürü de olan TÖSHİD Başkanı Teoman Tosun, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy ile yapılan görüşmede 2018-2019 turizm sezonunun değerlendirildiğini söyledi. “Sayın bakanla turizm ile uçak koordinasyonu hakkında görüş  alışverişlerinde bulunduk.” diyen Tosun, “Sektör olarak turizm aktivitelerini daha da iyileştirmenin planlamalarını gerçekleştirdik. Bu anlamda 2019’un beklenenin üzerinde turizm potansiyeline sahip olacağını öngörüyoruz” şeklinde konuştu.

Başkan Teoman Tosun, turizm ile uçak ilişkisinin beraberce planlandığı takdirde Türkiye’nin 2019’daki potansiyelinin hızlı bir çıkış yaşayacağına inandığını kaydetti. “Sayın Bakan sektörü gayet iyi bilen birisi.” diyen Tosun, “Bu anlamda havacılık ile turizm koordinasyonunun çok iyi planlanacağına inanıyoruz” yorumunda bulundu.

Aynı zamanda sektör olarak Mehmet Ersoy’a bir nezaket ziyareti içeriği de taşıyan toplantı sonrasında TÖSHİD Başkanı Teoman Tosun tarafından Bakan Mehmet Ersoy’a plaket takdim edildi.