Hava sıcaklıklarının normalden daha fazla hissedildiği Atatürk Havalimanı'nda uçakların iniş ve kalkış yaptığı apronda sıcaktan dolayı ışığın kırılması ve nem oluşması da ilginç görüntüler oluşturdu.


İstanbul'u etkisi altına alan sıcak hava en çok Atatürk Havalimanı apronunda hissediliyor. Atatürk Havalimanı apronunda yerlerin beton olması ve gölge bulunmaması nedeniyle sıcaklığın şehrin herhangi bir yerinden yaklaşık 5-6 derece daha sıcak hissedilmesine neden oluyor.


Atatürk Havalimanı apronunda çalışanlar ise sıcakların etkisinden korunmak için ilginç yollar deniyor. Sıcaktan bunalan bazı işçilerin uçakların altında serinlediği görüldü.


Türk Hava Yolları'nın yer hizmetleri şirketi Turkish Graound Services (TGS) yetkilileri ise apronda uçak altında çalışan personeline aşırı nem ve sıcaktan etkilenmemesi için sık sık özel araçlarla su, ayran ve soda servisi yapıyor. Bu arada Turkish Graound Services (TGS) sıcakların etkili olduğu saatlerde personelini aralıklarla serin yerlerde dinlendirerek sıcaktan etkilenmesinin önüne geçiyor.


Öte yandan uçakların iniş ve kalkış yaptığı apronda sıcaktan dolayı ışığın kırılması ve nem oluşması nedeniyle de ilginç görüntüler oluştu.