THY İle Teknik A.Ş'de Toplu İş Sözleşmesi imzaları atıldı
Türk Hava Yolları Teknik A.Ş. ile Çelik-İş Sendikası arasında 5’inci Dönem Toplu İş Sözleşmesi İmzalandı... 
Türk Hava Yolları Genel Müdürlük binasında bugün düzenlenen törende imzalanan Toplu İş Sözleşmesi ile ücretlerde ve sosyal yardım ödemelerinde artış sağlandı.
Türk Hava Yolları Teknik A.Ş. adına Yönetim Kurulu Başkanı M. İlker Aycı ve Genel Müdür Ahmet Karaman’ın imzaladığı Toplu İş Sözleşmesini, Çelik-İş Sendikası adına ise Hak-İş Konfederasyonu Genel Başkanı Mahmut Arslan, Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Toruntay ve Genel Sekreteri Dr. Osman Yıldız imzaladılar.
Türk Hava Yolları Teknik A.Ş. ve Çelik-İş Sendikası arasında imzalanan Toplu İş Sözleşmesi, 1 Temmuz 2015 ile 30 Haziran 2018 tarihleri arasındaki üç yıllık dönemi kapsayacak ve yaklaşık 5500 çalışanın ücretlerinde artış gerçekleştirecek.
Bu ücret artışı ile birlikte, çalışanların ücreti 2015 yılının ikinci 6 ayında yüzde 7 artmış olacak. 2016 yılının ilk 6 ayında buna ilave olarak yüzde 5 ücret artışı uygulanacak. 2016 yılının ikinci 6 ayı ve takip eden 6 aylık dönemlerde de 6 aylık enflasyon rakamlarına ilave yüzde 0,5 ücret artışı uygulanacak.
Yapılacak olan ücret artışlarının dışında, her ay çalışanlara ödenmekte olan sosyal yardım miktarı da, brüt olarak 1’inci yıl için 390 liradan 485 liraya, 2’nci yıl için 485 liradan 550 liraya ve 3’üncü yıl için de 550 liradan 615 liraya çıkarılacak. Diğer taraftan, sendika üyesi tüm çalışanlara bir defaya mahsus 1550 lira brüt ek ödeme yapılacak.
Diğer taraftan, çalışanlar Türk Hava Yolları A.O. Özel Ücretli Ekonomi bilet uygulamasından da faydalanacak.