TAV Havalimanları’nın iştiraki BTA’nın, İstanbul Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde pasaport sonrası asma katta hizmete açtığı restoranlar mahallesi konseptinde tasarlanan mekanda; Selamlique İstanbul’un özgün bir tarzla tasarlayıp, ilk kez yiyecek servisi yaptığı ‘Selamlique Cafe’ faaliyete geçti. ‘Selamlique Cafe’nin açılış törenine, Selamlique İstanbul Kurucu Ortaklarından Banu Yentür ile TAV İcra Kurulu Başkanı Sani Şener ve BTA İcra Kurulu Başkanı Sadettin Cesur katıldı.

Keyifli bir lezzet yolculuğu

Türk kahvesine dünya çapında hak ettiği ilgiyi kazandırmak amacıyla Selamlique İstanbul ile yola çıktıklarını belirten Selamlique İstanbul Kurucu Ortağı Banu Yentür, “Selamlique olarak, geleneksel Türk kahvesi ritüeline; şekerinden doğal aromasına, fincanından kahve kutusuna, pişiriminden sunumuna kadar, bu coğrafyadan beslenen ve tüm dünyaya seslenebilen estetik bir kimlik kattık. Selamlique’ın ilk kez yüksek kalitede ürettiği kahve çeşitleri ve incelikli sunumu ile Türk kahvesini daha çok konuşulur hale getirdik. Bugün Türk kahvesini dünyada yaygınlaştırma hedeflerimiz doğrultusunda, BTA ile yaptığımızişbirliği ile çok önemli bir adım daha atıyoruz. Yepyeni bir konseptle hayata geçirdiğimiz ‘Selamlique Cafe’de, Türk kahvesinin yanı sıra Türkiye’ye  özgü tatları, yerli ve yabancı tüketicilerin beğenisine sunuyoruz. Konuklarını keyifli bir lezzet yolculuğuna çıkaran ‘Selamlique Cafe’yi, yurtiçi ve yurtdışında yaygınlaştırmayı hedefliyoruz” dedi.
 
BTA İcra Kurulu Başkanı  Sadettin Cesur ‘’Selamlique Cafe ile İstanbul Atatürk Havalimanı’na yeni bir renk katmaktan mutluluk duyuyoruz. BTA olarak tüm dünyada 16 havalimanında, İDO noktalarında ve UNIQ İstanbul gibi yaşam alanlarında her gün yüz binlerce misarifimize hizmet veriyoruz. Misafirlerimizin ihtiyaç ve beklentilerini yakından takip ederek buna uygun konseptler yaratıyoruz. Aynı zamanda dünyaca ünlü markalarla işbirliği yaparak onları da yarattığımız konseptler çerçevesinde misafirlerimizle buluşturuyoruz. Türk kahvesini tüm dünyada tanıtmak ve sahip olduğu potansiyeli hayata geçirmek üzere yola çıkan Selamlique ile işbirliğimize bu anlamda önem veriyoruz. İşbirliğimizin önümüzdeki dönemde yeni projelerle güçlenmesini umuyoruzdedi. 

Yolcular özel hatıralarla uğurlanıyor
Selamlique Cafe’, alanında uzun yıllara dayanan tecrübeye sahip BTA işbirliğiyle, yolcuların özel talep ve beklentilerini karşılamak, keyifli bir mekanda en üst seviyede memnuniyet sağlamak için özel olarak dizayn edildi. Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali hava tarafında, dış hat yolcuları için geliştirilen 40 kişilik oturma kapasitesi ve 92 metrekarelik büyüklüğe sahip ‘Selamlique Cafe’, İstanbul’dan ayrılacak yolcuları, zengin Türk kültürünün izlerini taşıyan çok özel hatıralarla uğurluyor.

Bugün 12 ülkede 7 mağaza, 20’nin üzerinde satış noktası ve kafe ile Türk kahvesinin benzersiz lezzetini dünyaya taşıyan Selamlique İstanbul; Avrupa, ABD, Körfez Ülkeleri ve Uzakdoğu dahil çok geniş bir coğrafyada, özel tasarımlı aksesuar, lokum, çikolata ve şekerlemelerini de tüketicilerin beğenisine sunuyor.