Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin dalış turizmini geliştirmek içi Kuşadası Körfezi’nde batırdığı Airbus A300 tipi uçak şimdiden ünlü dalgıçların ilgisini çekmeye başladı. Uçağın batırılma çalışmalarını da Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu ile birlikte takip eden Dünya Serbest Dalış Şampiyonu Derya Can, batırma işlemi tamamlanan uçak için ilk dalışı kendisinin gerçekleştireceğini söyledi.
Dünyada ilk kez bu kadar büyük bir uçağın deniz dibine batırıldığını kaydeden Dünya Serbest Dalış Şampiyonu Derya Can, yaklaşık 6 saat süren uçak batırma çalışmaları sırasında Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun yanından hiç ayrılmadı ve bu büyük projede ona destek verdi. Dalış turizmi için büyük önem taşıyan bu dev projenin kendisini son derece heyecanlandırdığını kaydeden Derya Can, “ Bu çalışma sırasında büyük heyecan duydum. Batırma çalışmasını da takip etmek için hemen Kuşadası’na geldim. Sualtı ve dalış turizmi için son derece önemli bu projeyi hayata geçiren Aydın Büyükşehir Belediyesi’ne ve Başkan Sayın Özlem Çerçioğlu’na şükranlarımı sunuyorum. İlk dalışı ben yapacağım ve daha şimdiden çok heyecanlıyım. Burası bu uçak batığı ile birlikte önemli bir dalı merkezi olacak. Dalışa meraklı herkesi Kuşadası’na davet ediyorum. Kuşadası turizmi bu projeden önemli bir katkı sağlayacak “ dedi.

Uçak,Helikopter ve DRONE (İnsansız Hava Aracı) Sigortası hakkında bilgi almak ya da poliçe yaptırmak için uzman kadrosuyla Türkiye'nin her yerinde hizmet veren MERKA Sigorta Hizmetleri'ne aşağıdaki iletişim bilgilerinden ulaşabilirsiniz.
Tel : 0212 570 13 83- 0533 815 20 13
Faks : 0212 571 36 91
E-posta : merihzengin@merkasigorta.com
                 merka@merkasigorta.com