Hilton’un (13 lider markasından biri olan DoubleTreeby Hilton, İzmir Adnan Menderes Havalimanı’nın yanında yer alan yeni oteliDoubleTreeby Hilton İzmirAirport’u açtı. Tesis, DoubleTreeby Hilton’un Türkiye’de halihazırda faaliyet gösteren 11 oteli arasında yerini aldı.


Havalimanı yakınında konaklamak isteyen gezginlere alternatif sunan otel aynı zamanda, Kemeraltı Çarşısı, Efes Kalıntılar ve Kadifekale gibi şehir merkezinde yer alan turistik bölgelere de 12 km mesafede bulunuyor. 5süit, 4 juniorsüit ve bir One-Bedroomsüit dahil olmak üzere toplam 90 odası bulunan otelin tüm deluxe odaları birbirinden bağımsız ve farklı olacak şekilde kendine has  özeltasarıma sahip.


Tesis, hem iş hem de eğlence amacıyla seyahat eden misafirler için rahatlayıp, dinlenebilecekleri, özel peyzajlı bahçelerin içinde yer alan açık yüzme havuzu imkanı sunuyor. DoubleTreeby Hilton İzmirAirport'ta iş ve etkinlik amacı ile konaklayan misafirler kurumsal ve kişisel etkinliklerini gerçekleştirmek üzere 450 kişiye kadar ağırlama kapasitesi olan 4 geniş toplantı salonundan faydalanabiliyor.


DoubleTreeby Hilton Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Global Marka Başkanı DiannaVaughan şunları kaydetti: "Sunduğu rahatlığı ihtişamı ile birleştiren TheDoubleTreeby Hilton İzmir Airport, İzmir üzerinden seyahat eden ya da İzmir'de konaklayan misafirlerine nezih restoranı ve sunduğu kaliteli hizmet ve olanaklar unutulmaz bir deneyimsunuyor. DoubleTreeby Hilton portföyüne eklenen son tesisimizde misafirlerimizi, dünyanın geri kalanında faaliyet gösteren tüm otellerimizdeki aynı misafirperverlik ve hizmet kalitesi ile karşılayacağız"


Modern tasarıma sahip otel, klasik içeceklerden geleneksel Türk yemeklerine uzanan geniş seçkisi ile akşam yemeği için birbirinden farklı alternatifler sunuyor. DoubleTreeby Hilton İzmir Airport içinde yer alan Kepi Restoran tüm gün yemek konsepti ile hizmet verirken iç ve dış mekan olmak üzere 50 kişiye kadar hizmet verebilen Camia Meyhane, misafirlerine a la carte menü ve yerel müzik hizmeti veriyor. Tüm yemek alternatiflerinde misafirler, yerel tatlar ve ithal ürünlerle hazırlanan dünya mutfağı spesiyallerini arasından seçim yapabiliyor.


DoubleTreeby Hilton İzmirAirport Genel Müdürü Ebru Akyürekli şöyle konuştu: “Üst sınıf akşam yemeği seçenekleri ve özel tasarım şık odaları ile DoubleTreeby Hilton İzmirAirport tecrübeli gezginlerin yanı sıra, seyahatini daha anlamlı hale getirmek isteyenlere de hitap ediyor. DoubleTreeby Hilton ekibi olarak misafirlerimizi en iyi şekilde ağırlamak için sabırsızlanıyoruz.”


Misafirler, otele girişlerinde sunulan ikonlaşmış ChocolateChipCookie ikramının yanısıra otelin özel kahvaltısı “Wake UpDoubleTreeBreakfast”, oda içi Nescafe&Lipton’dan oluşan gurmeçay&kahve ikramı ve ferahlatıcı cilt ürünleri Aroma ActivesEssentials’dan da faydalanabiliyorlar.