THK Havacılık Kulübü Başkanı Mustafa Çelik, “16 Nisan'da referandum olacak, herkes gibi bizim de bir görüşümüz var, ‘evet’ ve ‘hayır’ fikirlerine saygılı olmakla birlikte biz ‘evet’ yönünde destek vermek istedik” dedi.
Türk Hava Kurumu (THK) Havacılık Kulübü 16 Nisan'da gerçekleştirilecek olan referandumda verecekleri kararı, kendilerine uygun bir yöntem olduğunu düşünerek paraşüte yazdırdı. Referandumda 'evet' diyeceklerini ve bu kampanyaya destek amaçlı miting alanlarında paraşütle uçuş yapmak istediklerini belirten Havacılık Kulübü Başkanı Çelik, bu konuda gerekli iznin verilmesi talebini İHA muhabiri aracılığıyla dile getirdi.
Demokratik bir süreçten geçildiğini ifade ederek bu süreçteki görüş için kampanyaya destek olmak istediklerini belirten Mustafa Çelik, “16 Nisan’da referandum olacak, herkes gibi bizim de bir görüşümüz var, milli ve yerli olan ‘evet’ ve ‘hayır’ fikirlerine saygılı olmakla birlikte biz ‘evet’ yönünde destek vermek istedik. 2013 yılında 'Milli İradeye Saygı Mitingleri'nde ‘yedirtmeyiz’ yazarak Cumhurbaşkanımızın üzerinde uçuş yapmıştık. Bu sefer de ‘evet’ yazarak uçmak istedik ama son günlerdeki durumlardan dolayı uçuş izinleri sıkıntılı, eğer izin çıkarsa büyük bir miting alanının üzerinde uçuş yapmayı da düşünüyoruz” şeklinde konuştu.