Dünyanın en büyük havacılık grubu Lufthansa Group’a ait Lufthansa Alman Havayolları’nın Türkiye Genel Müdürü Kemal Geçer, Lufthansa Türkiye’nin yeni ofisini tanıtmak üzere basın mensupları ile bir araya geldi. Basın mensuplarına Lufthansa Türkiye ofisini gezdiren Geçer, daha sonra göreve gelişi ve havayolunun Türkiye’deki faalyetleri ile ilgili bilgiler paylaştı. Geçer, Ekim 2016’dan bu yana Lufthansa’da bu görev yaptığını ifade ederek, Türkiye gibi zengin tarihi ve gelenekleri olan bir ülkede bu görevde bulunmaktan gurur duyduğunu söyledi. Lufthansa’nın; Türkiye’deki 60 yılı aşkın hizmet süresince daima Türkiye’de bir temsilciliğe sahip olduğuna dikkat çeken Geçer, “Lufthansa Group havayolları tarafından atanan ülke yöneticileri havayolu ile Türk havacılık endüstrisi arasında daima daha güçlü bir bağ oluşturabildi. Ben de bu özel görevi sürdürme arzusundayım” dedi.


YER TAHSİSİ YAPILMADI!
Kemal Geçer, 3. Havalimanı’ndan düzenleyecekleri uçuşlarla ilgili gerekli çalışmaları sürdüklerini ifade ederek, bu konuda havalimanı yöneticileri ile devamlı şekilde irtibat halinde bulunduklarını söyledi. Havalimanı’nda yer tahsisinin yapılmasını beklediklerine dikkat çeken Geçer, “3. Havalimanı’nda yer tahsisi yapılmadığından, nasıl bir yerde konuşlanacağımız ve ne tür bir hizmet çeşitliliği sunacağımız henüz belli olmadı. Gate ve check-in gibi alanlar da henüz netleşmedi. Özel yolcu salonu konusunda da karar verilmiş değil. Star Alliance’a ait özel yolcu salonu yapılacağı ifade ediliyor. Belki yolcularımızı bu özel salonda ağırlayacağız.” dedi.


YAZ SEZONUNDA ARTIŞ OLDU
Lufthansa Alman Havayolları’nın Türkiye Genel Müdürü Kemal Geçer, yaz sezonunda yüksek doluluk oranıyla uçuş gerçekleştirdiklerine dikkat çekerek, geçen yıl yaz sezonuna göre yüzde 15-16 oranında yolcu artışı yakaladıklarını söyledi. Uçuşları, Airbus 320 ve Airbus 321 tip uçaklarla gerçekleştirdiklerini anlatan Geçer, yolcu artışını daha da iyi bir duruma getirerek Airbus 330 tipi uçaklarla sefer düzenlemeyi arzuladıklarını bildirdi. Geçer, Türkiye’de 10 havalimanına Eurowings ile haftada 99 uçuş gerçekleştirdiklerini sözlerine ekledi.


2017 DEĞİŞİM YILI OLDU
Kemal Geçer; Lufthansa’nın 1956 yılında Frankfurt merkezi ile İstanbul arasında tarifeli seferlere başlamasının Lufthansa Group tarihinde bir dönüm noktası haline geldiğini kaydetti. Bunun da, dünyanın en büyük havacılık grubu ile Türkiye’nin havacılık ve turizm endüstrisi arasındaki ilişkilerin kuvvetlenmesini ve kalıcılığını sağladığını dile getiren Geçer, Lufthansa Group şirketlerinin Türkiye’deki başlıca amacının, ‘seyahat sektörüne yatırım yapmaya devam etmek ve Türkiye’yi Lufthansa’nın geniş destinasyon ağı ile birleştirmek’ olduğunu söyledi. Geçer, Türkiye’deki seyahat ve havacılık sektörünün birçok fırsat sunduğuna inandığını ve Lufthansa’nın da ülkede yararlı bir rol oynamaya devam etmesinden gurur duyduklarını ifade ederek, “Hizmet şirketlerimiz, lojistik, bakım hizmetleri ve catering alanlarında önemli çözümler sunarken, Lufthansa Group havayolları ise hem iş seyahatleri, hem turizm amaçlı önemli bağlantılar ve destinasyonları yolcularımızla buluşturmaya devam ediyor. Yeni ofisimiz ile başladığımız 2017 değişim sürecinde başta yolcularımız olmak üzere kurumsal müşterilerimize ve acentalarımıza da yenilikler sunuyoruz. Önce Türkçe web site hizmetimiz başladı, uçak içi ikram servisimizi revize ettik, primeclass lounge’a geçiş yaptık ve yakında Flynet onboard internet servisimiz hizmete geçecek. Ayrıca kurumsal avantaj programımız PartnerPlusBenefit avantajlarını da genişlettik” dedi.
AVRUPA’NIN EN İYİ HAVAYOLU SEÇİLDİ
Lufthansa Türkiye Genel Müdürü Kemal Geçer, toplantıda Lufthansa Group havayollarının bu yıl elde ettiği başarılara da değindi. Lufthansa’nın, 20 Haziran 2017’de Le Bourget’te düzenlenen Paris Havacılık Fuarı’nda, havacılık konusunda uzmanlaşmış piyasa araştırma enstitüsü Skytrax tarafından verilen ödül ile ‘Avrupa’nın En İyi Havayolu’ seçildiğini hatırlatan Geçer, Lufthansa Group havayollarının, bu yılın Business Traveller Ödülleri’nde de İş Seyahati kategorisinde ‘Almanya ve Avrupa’nın En İyi Havayolları’ sıralamasında ilk üçte yer aldığını dile getirdi. Geçer, Swiss’in üst üste beşinci kez birinci sırada yer alırken, Austrian Havayolları ikinci, Lufthansa’nın da üçüncü sırada yer aldığına işaret ederek, “Ayrıca Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği (IATA), Lufthansa’nın mobil self-servis uygulamasındaki başarısını ‘Fast Travel Platinum Ödülü’ ile taçlandırdı.” dedi. Haber:Ergün Zar