Dünyanın en büyük düşük maliyetli havayolu şirketi olarak bilinen Southwest Airlines'a ait uçakta bir yolcu hostesin üzerine kahve attarak adeta kabus yaşattı.

Uçak seyir halindeyken kabin memuruyla kısa süreli tartışma yaşayan ve bir anda yerinden kalkarak herkese tehditler savuran 24 yaşındaki Valerie Curbelo adlı yolcu, sinkaflı sözlerinin ardından "Bu uçaktaki herkesi öldürürüm" dedi.

Tehditler üzerine uçaktaki yolcular ve uçuş görevlileri anında Curbelo'ya müdahale ederek tehditkar yolcuyu etkisiz hale getirdi.

Yaşananlar sonrası Sacramento Havalimanı'ndaki kuleyle irtibata geçen uçuş ekibi öncelikli iniş talebinde bulundu. Uçak, Sacramento'ya güvenli bir şekilde iniş gerçekleştirirken havada tehditler savuran yolcu güvenlik güçleri tarafından uçaktan indirilerek gözaltına alındı.

Havayolu şirketi yetkilileri, yolcunun ifadesinin ardından tutuklandığını ve 75 bin dolar para cezasına çarptırıldığını duyurdu. Olayın, Valerie Curbelo'nun uçağın tuvaletinde sigara içmek için duman sensörünü bozmaya çalışması nedeniyle başladığı açıklandı.