Beşiktaş'tan İngiltere Premier Lig takımı Everton'a transfer olan milli futbolcu Cenk Tosun, İstanbul'a döndü.
Beşiktaş'tan 22 milyon euro + bonuslar karşılığında İngiltere  Premier Lig takımı Everton'a transfer olan milli futbolcu  Cenk Tosun, İstanbul'a döndü.

Atatürk Havalimanı'nda basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Cenk, şunları söyledi:

"Everton'a transfer olduğum için çok mutlu ve heyecanlıyım. Bir taraftan da  Beşiktaş gibi büyük bir takımdan ayrıldığım için üzgünüm tabii. Premier Lig'e gitmek benim çocukluk hayalimdi. Bu hayalimi gerçekleştirdim. Transferde emeği geçen başkanım  Fikret Orman'a, beni Beşiktaş'a getiren  Deniz Atalay'a, menajer Ceylan Çalışkan'a, başta ailem olmak üzere herkese teşekkür ederim. İngiltere'de ülkemin bayrağını en iyi şekilde temsil edeceğim. Everton'ı herkes biliyor. Tarihi ve taraftarları çok iyi bir takım. Beşiktaş'a yakın bir kulüp. Everton tesislerini gezdim. Herkes beni çok sıcak karşıladı. Ben de onlara karşı yeteneklerimi sergilemek için sabırsızlanıyorum."

"Türkiye'den  Avrupa'ya bu rakamlarla gitmek hiç kolay değil"

"Türkiye'den Avrupa'ya bu rakamlarla gitmek hiç kolay değil. Bu rakamlar beni de çok gururlandırdı. Umarım bu transfer, genç arkadaşlara da ilham olur. İlk maçım Tottenham'a karşı olacak. Tottenham'a karşı daha önce oynamıştım. Beşiktaş ile oynamıştık. Hatta onları İstanbul'da 1-0 yenmiştik, golü de ben atmıştım. Tabii çok uzun bir zaman önceydi bu. Sakatlık olmazsa ve şans bulursam ilk maçımı Wembley'de oynayacağım. İnşallah, hayırlısı. Beşiktaş taraftarları da beni desteklemeye devam etsin."