YUSUF ZENGİN
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, THY’nin 2023 hedeflerine ulaşacağına dikkat çekerek, şirket temsilcilerine “2053 için kolları sıvayın” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, THY yöneticilerini Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde ağırladı. THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı, Genel Müdür Bilal Ekşi ve tüm yöneticilerin katıldığı buluşmada Erdoğan, THY’nin başarısını tebrik etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “12 milyar dolar değerindeki uçakları bünyesine katan şirketimizin önümüzdeki yıl hedefi de büyük. Aralık THY tarihinde bir rekordur. İnşallah önümüzdeki aylar bunun çok daha farklı olacak. 2053 için kolları sıvayın" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın konuşmalarından satır başları ise şöyle:

Bugün dünyanın 120 farklı ülkesindeki, 300 havalimanına sefer düzenleyen THY, dünyanın en çok noktaya uçan şirketi unvanına sahip. 12 milyar dolar değerindeki uçakları bünyesine katan şirketimizin önümüzdeki yıl hedefi de büyük. Aralık THY tarihinde bir rekordur. İnşallah önümüzdeki aylar bunun çok daha farklı olacak.

Kamyonların arkasında ne yazar, “Tek rakibim THY”

Çocukluğumu hatırlıyorum eskiden mahalleden bir uçak geçerken sırt üstü yatar uçağın geçişini izlerdik. THY’nin amblemi turnayı temsil eder. Türk Hava Yolları sayesinde kimsenin boynu bükük kalmıyor. Çünkü herkes sevdiğine kolayca ulaşıyor.

Şirketimiz havayolu taşımacılığını öyle bir hale getirdi ki, otobüslerden ucuz fiyatlara uçaklarımız yolcu taşıyor. Nereden nereye.

2053 HEDEFİ!

THY sayesinde herkes sevdiklerine kolayca ulaşabiliyor. THY dünyanın en büyük havayolu şirketleriyle rekabet ediyor. Yeni havalimanımızla birlikte THY'nin rekabet gücü, hizmet kalitesi, iş modeli daha da yükselecektir.

THY’nin 2023 hedeflerine ulaşacağına eminim. Şirket yöneticilerine 2053 hedefleri için kolları sıvamalarını tavsiye ediyorum. Bugünden harekete geçmezsek 2053’ü hakkıyla değerlendiremeyiz. Yeni havalimanıyla, THY’yi dünyanın en geniş uçak filosuna sahip şirketi haline getirmek hedefimiz olmalı.

“THY BİZİ GURURLANDIRIYOR”

Dünyanın neresine gidersek gidelim Türk Hava Yollarımızdan övgüyle bahsediliyor. Bu da bizi gururlandırıyor. THY, havacılık ve savunma sanayi için adeta bir okul vazifesi görmektedir.

THY’NİN YANINDAYIZ

Türkiye'nin TİKA’sıyla, Yunus Emre Enstitüsü ile Kızılay’ı ile yurtdışında oluşturduğu o büyük fotoğrafın en önemli unsurlarından biri de THY’dir. Bizler daima yanınızda olduğumuzu bilmenizi isterim. Her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. THY ülkemizin yüksek teknolojiye dayalı sanayisinin gelişmesinde de büyük rol oynamaktadır. Şu anda en önemli sanayi şirketimizin kritik teknik bölümlerinde olanlar THY’nin teknik kısmında yetişmiş bireylerdir. Pilot yetiştirme programıyla, Türk Hava Kuvvetleri’nden beslenen şirketimiz artık orayı da besleyeceğine inanıyorum.