YUSUF ZENGİN

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bir gazetecinin doğum gününün kutlayarak, "64 yaşında kendinizi nasıl hissediyorsunuz?" sorusuna, "Siz nasıl görüyorsunuz?" şeklinde yanıt verdi. Erdoğan, gazetecinin "gayet genç ve sağlıklı" sözlerini üzerine, "Aynı şekilde yolumuza devam ediyoruz. Bir seyahate çıkıyoruz, 4 ülke" dedi.
Ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, gazetecilerin kendisine aldığı pastayı kesti. Erdoğan bu sırada, "Torunum bana bu sabah 'iyi ki doğdun dede' dedi. Dede olmuşuz" sözleri gülüşmelere neden oldu. Erdoğan daha sonra kestiği pastayı gazetecilere ikram etti. Pastanın tadına bakan Cumhurbaşkanı Erdoğan daha sonra uçağa yöneldi.

Yıldırım, 3. Havalimanın, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın doğum günü olan 26 Şubat 2018'de hizmete açılacağını bildirmişti. Erdoğan için yetiştirilmeye çalışılan 3. Havalimanı, yetişmedi...
2016 yılında, AKP’nin 2. Olağanüstü Kongresi'nde konuşan Başbakan Binali Yıldırım, 3. Havalimanı'nın, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın doğum günü olan 26 Şubat 2018'de hizmete açılacağını bildirmişti.
3. Havalimanı'nın temeli, dönemin başbakanı Tayyip Erdoğan tarafından 7 Haziran 2014 tarihinde atılmıştı.

Erdoğan'ın Cezayir'e uçuşunu 3. Havalimanı'ndan değil, Atatürk Havalimanı'ndan yaptığı görüldü. Böylece, Erdoğan'ın "doğum günü" için yetiştirilmeye çalışılan 3. Havalimanı, yetişmezken, Erdoğan da beklediği hediyeyi alamamış oldu.