YUSUF ZENGİN

BTA’nın Atatürk Havalimanı’ndaki çalışanlarından Emsal Kaya’nın 69 yaşındaki babası Hüseyin Kaya, Afrin için başlatılan Zeytin Dalı Harekatı’na katılmak üzere İstanbul’dan uçakla askerlik yaptığı Osmaniye’deki askeri birliğine gitti..

BTA’nın Atatürk Havalimanı’ndaki çalışanlarından Emsal Kaya’nın 69 yaşındaki babası Hüseyin Kaya, Afrin için başlatılan Zeytin Dalı Harekatı’na katılmak üzere İstanbul’dan uçakla askerlik yaptığı Osmani’deki askeri birliğine gitti. Garnizon Komutanı başta olmak üzere vatani görevini yapan diğer askerler tarafından büyük bir ilgiyle karşılanan Kaya, ziyaretiyle askerlik anılarını hatırlayarak bir kez daha mutlu oldu. Kaya’nın, Zeytin Dalı Harekatı’nda aktif olarak görev alma isteği üzerine Garnizon Komutanı ise ihtiyaç halinde görev verilebileceğini söyleyerek, Hüseyin Kaya’yı uğurladı.

Askerlerle bol bol sohbet edip hatıra fotoğraf çektiren Kaya, “1969 yılında Osmaniye’de askerliğimi yapmıştım. İhtiyaç olduğunu düşünerek Zeytin Dalı Harekatı’na katılmak için İstanbul’dan eski birliğime geldim. Beni çok iyi karşıladılar ve çok mutlu oldum. Komutanımız, ihtiyaç olduğu taktirde göreve çağıracaklarını söyledi. İnşallah çağırırlar ve ben de ülkem içim vatani görevimi yaparım.” dedi.