Türkiye’de turizmin başlangıç noktası olan Kuşadası, turizm çeşitliliğine yamaç paraşütünü de eklemeye hazırlanıyor.

Kuşadası yeni bir turizm dalında daha lider olmaya hazırlanıyor. Kuşadası Ticaret Odası’nın da desteklediği Türk Hava Kurumu Kuşadası Şubesi ve Kuşadası Sivil Havacılık Kulübü (SHAK) öncülüğünde, Türk Hava Kurumu Pilotları tarafından Kuşadası’nda deneme uçuşları başladı. Türk Hava Kurumu pilotlarının Kuşadası'na gelerek yaptıkları inceleme sonucunda belirlenen noktalardan biri olan Güzelçamlı Delibaş Dağı'ndan, Kuşadası ve Güzelçamlı'nın muhteşem havası ve manzarası eşliğinde gerçekleşen deneme uçuşları sonucu, Türkiye'nin konusunda en iyi pilotları, bölgenin uçuş için mükemmel olduğu konusunda görüş birliğine vardı. Bölgenin yamaç paraşütü için gerekli hazırlıkların tamamlandığı takdirde, bu sezona yetiştirilebileceği belirtildi.

Kuşadası Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Akdoğan, turizm çeşitliliği açısından Kuşadası bölgesi için çok önemli olan yamaç paraşütü aktivitesini ve bu konuda öncülük eden Türk Hava Kurumu Kuşadası Şubesi ve Kuşadası Sivil Havacılık Kulübü’nü ilk günden itibaren desteklerini belirterek, yöneticilerini tebrik etti ve Kuşadası’na artı değer katacak her türlü oluşumun yanında yer alarak destekçisi olacaklarını söyledi. Akdoğan, Kuşadası’nın tanıtımına çok önem verdiklerini ifade ederek, Kuşadası’nda yamaç paraşütünün Kuşadası bölgesinin güzelliklerini tanımada ve tanıtmada büyük rol oynayacağını kaydetti.

Takipçi sayısı milyona yaklaşan ‘Kuşadası Güvercin’ adlı sosyal medya sayfalarından yamaç paraşütü deneme uçuşlarında yaşanan güzellikleri anlatan bir de video hazırlatarak, yayınladıklarını sözlerine ekleyen Kuşadası Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Akdoğan, şöyle konuştu: “Sadece yamaç paraşütü yapmak için de ilçemize turist geleceğine inanıyoruz. Onun için tanıtımını şimdiden yapmaya başladık. Umarım tüm prosedürler en kısa zamanda tamamlanır ve yamaç paraşütü ilçemizde aktif hale gelerek, yaklaşan sezona yetişir.”

Kuşadası Ticaret Odası tarafından, Kuşadası’nın tanıtımına yönelik hazırlatılarak sosyal medya hesaplarında paylaşılan 32. video olan ‘Yamaç Paraşütü’ videosu, yayına ilk girdiği andan itibaren büyük beğeni aldı.