YUSUF ZENGİN

Ohrid uçuşlarıyla birlikte Balkanlara 7-8 günlük paket turlar düzenleyeceklerini belirten Tatilbudur.com CEO’su Cenk Angın, "Kuruluşumuzun 20. yılında böyle bir anlaşmaya imza attığımız için çok mutluyuz.
Uçuşların ve yapılacak paket turların tanıtımı için Atatürk Havalimanı'nda yapılan toplantıya Onur Air Genel Müdürü Teoman Tosun, Tatilbudur.com CEO’su Cenk Angın ve TAV Makedonya Genel Müdürü Alper Ersoy katıldı.

"Tanıtımla 155 Bin Yolcuya Ulaştık"
Türkiye ile Makedonya arasında çok güçlü tarihi, kültürel ve ticari bağlar kurulduğuna dikkat çeken TAV Makedonya Genel Müdürü Alper Ersoy, "TAV olarak Ohrid Havalimanı'nı devraldığımızda yılda 36 bin yolcuyla başladık. Yaklaşık 9 yıl sonra 2017 gerçekleşmelerinde 155 bin yolcuya ulaştık. Bu rakamı elde edebilmek için terminal işletmeciliğinin yanı sıra uluslararası turizm ve havacılık fuarlarında Ohrid ve Makekonya'nın tanıtımını yaptık. Onur Air ve Tatilbudur.com'un Ohrid uçuşlarına çok cazip fiyatlardaki paket turlara başlaması bu tanıtımlara çok büyük katma değer sağlayacaktır. Ohrid'den İstanbul'a otobüs seferleri de var. Ancak bu yolculuk çok uzun ve yorucu oluyor. Yeni başlayacak uçuşlar sayesinde Makedonya'dan havayolu ile İstanbul'un tarihi güzelliklerini görmeye gelecek turist sayısı da artacaktır. Türkiye'den gidecek olan vatandaşlarımız da Ohrid ve Makedonya'da kendilerini evlerindeymiş gibi hissedecekler. Çünkü herkes Türkçe konuşuyor ve Türk mutfağının çok sayıda ürününü orada bulabiliyor. Ayrıca Makedonya Türklerden vize de istemiyor. Ohrid, Avrupa'nın en büyük ve en harika dördüncü gölü olarak dünyadan yüz binlerce turist çekiyor. Ohrid ve Makedonya genelinde insanlara karşı çok engin bir hoşgörü ve kardeşlik havası var. Birçok etnik ve dini grup barış ve huzur içinde yaşıyor. Aynı yerde cami, tekke ve kiliseyi bir arada görmeniz mümkün. Herkesi Ohrid'in güzelliklerini keşfe davet ediyoruz" diye konuştu.

"Ohrid Uçuşları Bizim İçin Farklı Bir Haz"
Bazı ilklerin insanı çok heyecanlandırdığına vurgu yapan Onur Hava Yolları Genel Müdürü Teoman Tosun, "Bazı şeyler vardır ilk tattığınızda size doyumsuz bir haz verir. Bugün öyle bir hazzı tatmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Onur Air olarak tarihi ve kültürel zenginlikleri tanıtıma muhtaç olan yerlere uçmak bize ayrı bir gurur veriyor. Ohrid ve Makedonya'nın güzellikleriyle insanları buluşturmak, bu tanıtıma önemli katkı sağlayacak. 15 Nisan'da haftada bir seferle başlayacağımız İstanbul-Ohrid uçuşlarını kısa sürede haftada 2-3 güne çıkarmayı hedefliyoruz. İlk seferde saat 13:40'da İstanbul'dan Ohrid'e uçacağız. Dönüş seferimiz ise saat 15:40'da Ohrid'den İstanbul'a gerçekleşecek. Bilet fiyatımızı da gidiş-dönüş 64 dolar olarak belirledik" dedi.

Ohrid uçuşlarıyla birlikte Balkanlara 7-8 günlük paket turlar düzenleyeceklerini belirten Tatilbudur.com CEO’su Cenk Angın, "Kuruluşumuzun 20. yılında böyle bir anlaşmaya imza attığımız için çok mutluyuz. Ohrid'e yapılacak bu uçuş, Türkiye'den ticari anlamda gerçekleştirilen ilk resmi sefer olma özelliğini taşıyor. Bu uçuşlar sayesinde yılda 4 bin turisti Türkiye'den Makedonya'ya götürmeyi hedefliyoruz. Bu rakam yapılacak tanıtımlarla zaman içerisinde artabilir. Makedonya'dan Türkiye'ye yılda 250 bin kişi geliyor. Bunlar arasında Türkiye'de akrabası olanlar çoğunlukta. Biz bu uçuşlar sayesinde Makedonya'dan Türkiye'ye en fazla turisti getiren tur şirketi olacağız. Türkiye'den Ohrid ve Balkanlara düzenleyeceğimiz 7 gece 8 gün şeklindeki tur paketlerimiz 249 ile 279 Euro arasında olacaktır. Bunun yanı sıra Makedonya ve Ohrid'de yeme içme ve eğlence mekanları da çok ekonomik fiyatlarla hizmet veriyor" şeklinde konuştu.