Atatürk Havalimanı, 50 bin kişi ile yapılan araştırmada en çok sevilen havalimanları listesinde 3. sırada gösterildi. En sevilmeyen havalimanı ise Fas Casablanca Mohamed V seçildi.

Amerikan eDreams seyahat ve turizm sitesi tarafından 50 bin kişi ile yapılan araştırmada, en çok sevilen havalimanları listesi yayınlandı. Atatürk Havalimanı, üçüncü sırada yer aldı. Ankete katılanların, alanlara ulaşım kolaylığı, havalimanındaki işlem hızlılığı, havalimanının kullanışlılığı, her türlü ihtiyacı karşılıyor olması, temizliği, bekleme süresince vakit geçirilecek yerlerin yeterli oluşu, güvenliği ve yönlendirme levhalarının yeterli oluşu gibi kriterleri dikkate alarak değerlendirme yaptıkları belirtildi.

EN SEVİLEN SİNGAPUR CHANGI

En sevilen havalimanlarının ilk sırasında Singapur Changi Havalimanı, ikinci sırasında Zürih Havalimanı, dördüncü sırada Kopenhag Havalimanı ve beşinci sırada ise Münih Franz Josef Strauss Havalimanı gösterildi.
Ankete göre sevilmeyen havalimanlarının ilk sırasında ise Fas Casablanca Mohamed V havalimanı yer alırken, İtalya Roma Ciampino ikinci, Berlin Tegel üçüncü, Berlin Schönefeld dördüncü ve Londra'daki Luton International ise beşinci sırada yer alıyor.