Ankara Esenboğa Havalimanı’nda incelemelerde bulunan Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürü Funda Ocak, kule simülatöründe eğitim gören öğrencilerle ders dinledi.

DHMİ Genel Müdürü Funda Ocak, resmi twitter hesabından Esenboğa Havalimanı’ndaki ziyaretine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Ocak’ın paylaşımları ise şöyle:
Bu Cuma ki inceleme/denetleme durağımız Esenboğa Havalimanı oldu. Yönetici arkadaşlarımızla Kurtarma ve Yangın İstasyonuna uğradık. Bir süre sohbet ettiğimiz ARFF memurlarımızın yakın ilgisi çok mutlu etti bizi. Daha sonra İş Makineleri Garajı ve atölyede kıymetli mesai arkadaşlarımızla sohbet ettik, taleplerini not ettik. Eğitime verdiğimiz büyük önemin somut göstergesi olan uluslararası DHMİ Havacılık Akademisi’ne uğradık, kule simülatöründe dünya standartlarının üstünde eğitim gören öğrencilerimizle ders dinledik. Havalimanının yapımı devam eden yeni kuvvet santralinde incelemelerde bulunduk. Yaklaşık 4000m2 kapalı alana sahip sistem Haziranda devreye girdiğinde Esenboğa son sistem bir tesise kavuşmuş olacak. Cuma gezimizi Uçuş Kontrol Müdürlüğü’nü ziyaret ederek noktaladık. DHMİ’yi ihtişamlı bir dünya markası haline getiren kıymetli mesai arkadaşlarımdaki hizmet bilinci çok mutlu etti, bize güç ve ilham verdi. Hepsine müteşekkirim.